Kategoriler
Rehberler

Android’de Yüz Tanıma Kilidini Kullanmak

Neredeyse her ay yeni bir Android akıllı telefon piyasaya sunuluyor. Pazara sunulan akıllı telefonların büyük bir kısmı üst seviye modeller oluyor ve bu akıllı telefonlarda parmak izi okuyucusu yer alıyor. Daha düşük akıllı telefonlar ise güvenlik konusunda kullanıcılarını pek tatmin edemiyor. Eskiden Android akıllı telefon kullanıcıları kişisel bilgilerinin güvenliğini sağlamak için telefonlarına ya şifre ya da şekil belirlerdi. Devir değişti ve artık kullanıcılar telefonlarının kilidini yüzlerini taratarak açıyorlar. Bunun için ise akıllı telefonlarına ek bir uygulama indirmelerine gerek kalmıyor.

Android’de Yüz Tanıma Kilidini Kullanmak

Kullanıcıların yüzünü güldüren bu özellik piyasada bulunan çoğu Android akıllı telefonda yer alıyor. Akıllı telefonunuzun bu gizli kalmış özelliğini kullanmak için telefonunuzun Ayarlar menüsüne girmeniz gerekiyor. Telefonunuzun ayarlar menüsüne girdikten hemen sonra ise “Güvenlik” bölümüne girerek ekran kilidi ve şifre menüsünü seçmeniz gerekiyor.

Face-Unlock-in-Android-1

Şu anda telefonunuzun en güvenli alanındasınız. Buradan SIM kartınızın PIN kodunu değiştirebilirsiniz ya da telefonunuza güvenlik kilidi belirleyebilirsiniz. Açılan güvenlik bölümünde akıllı kilit sekmesine dokunarak telefonunuza belirleyebileceğiniz kilitleri görebilirsiniz.

Face-Unlock-in-Android-3

Telefonumuza yüz tanıma kilidini tanımlamak için yüz tanıma kilidi seçeneğine dokunun. Açılan ekranda yüzünüzü iki kere telefonunuzun ön kamerasına tanıtmamız gerekiyor. Ardından Android akıllı telefonunuza yüz tanıma kilidini tanımlamış oluyoruz. Bu akıllı yüz tanıma kilidi ile artık kişisel dosyalarınız daha güvende olacak.

İlginizi Çekebilir:  Yüksek fiyata cep telefonu alan yerler