Kategoriler
Apps & Oyunlar

Facebook Messenger’da Futbol Oynamak

Facebook firması Messenger uygulamalarında geçirilen zamanı artırmak için gündemine göre bazı özellikler ekliyor. Bunlardan ilki basketbol oyunu olmuştu ve üç aylık süreçte yaklaşık 1 milyar kez oynandığı söyleniyor. Facebook ekibi bu muhteşem ilginin ardından kısa bir süre önce sohbet penceresine gizlenmiş ikinci oyununu hazırladı. ve EURO 2016’ya uygun olarak tercihini futboldan yana kullandı. Bakalım Facebook Messenger’da futbol oynamak nasıl oluyor?

Facebook Messenger’da Futbol Oynamak

facebook-messenger-futbol
  1. İlk olarak Facebook Messenger’ın en güncel sürümüne sahip olmalısınız. Eğer App Store ya da Google Play’de Facebook Messenger güncelleştirilmesi varsa yükleyin.
  2. Uygulamayı çalıştırın ve bir sohbet penceresi açın. Sohbet ettiğiniz arkadaşınıza aynı basketbol oyununda olduğu gibi futbol emojisi gönderin.
  3. Hemen ardından pencerede futbol oyunu oynayıp oynamamak istediğinizle ilgili bir uyarı açılacak. Oyna yanıtını verin.
  4. Topu havalandırarak 1’er puan kazanmaya başlayacaksınız. Ne kadar uzun süre havada tutabilirseniz aynı hızda puanınız yükseliyor.
  5. Topladığınız puanları sohbet penceresindeki arkadaşınızla paylaşabilirsiniz.