Kategoriler
Haberler

HTC 10, HTC One A9 ve HTC One M9 Android 7.0 Güncellemesi

Akıllı Telefon dünyasının kendine has üreticilerinden olan HTC, güncelleme konularına özellikle dikkat ediyor. Marshmallow zamanında da kısa zaman için de Android 6.0 dağıtımına başlayacağının sözünü vermişti. Şimdi görünüşe bakılırsa HTC 10, HTC One A9 ve HTC One M9 Android 7.0 güncellemesi için de aynı sorumluluğu üstlenmiş görünüyor.

HTC 10, HTC One A9 ve HTC One M9: Android 7.0 Güncellemesi

HTC zaten birkaç ay önce HTC 10 için Android 7.0 güncellemesi yani kod adıyla Nougat üstünde çalıştığını duyurmuştu. Kısa bir süre önce bu modellere One A9 ve One M9 modellerini dahil ederek rakiplerinden oldukça erken davrandı. Android 7.0 güncellemesi muhtemelen ilk önce HTC 10 için kullanıma sunulacak. Ayrıca Android 6.0 Marshmallow güncellemelerini ilk olarak kilitsiz versiyonlara göndermişlerdi. Ardından operatör sürümlerine ulaştırdılar ve arada birkaç haftalık bir zaman farkı oluşuyordu. Yine aynı durum söz konusu olduğunda operatör telefonları beklemek zorunda kalabilir. Türkiye’de böyle bir durum olmayacaktır.

HTC One M8’e Android 7.0 Gelir mi?

Eski amiral gemi olan HTC One M8 için büyük ihtimalle Android 7.0 güncellemesi hazırlanmayacak. Sadece geçen sene üretilen üst düzey modeller ön planda tutuluyor. Fakat XDA gibi sitelerde HTC One M8 için de Android 7.0 ROM’ları görebiliriz. Onları da çıktığı zaman web sitemizde bulabilirsiniz.