Kategoriler
Rehberler

LG G5 H850 Root ve TWRP Recovery Yüklemek

LG G5 bu senenin önemli akıllı telefonları arasında yer alıyor. Biz de bu telefona özel olarak bir sayfa hazırlamıştık. Özellikle beraberinde gelen VR gözlük, 360 kamera ve yüksek kalitedeki kulaklık ilgi çekici detaylar olarak aklımızda kaldı. Şimdi sizlere LG G5 H850 root erişimi sağlamanın yolunu anlatacağız. Öncesinde LG G5 H850’de bootloader kilidini kaldırmış olmanız gerekli. Bununla ilgili LG’nin resmi bir yazısı var. Buraya tıklayarak üye olabilir ve LG G5 H850 bootloader kilidini kaldırmayla ilgili rehberi inceleyebilirsiniz.

LG G5 H850 Root İçin İhtiyaç Listesi

LG G5 H850 Root Aşamaları

  1. ADB and Fastboot‘u bilgisayarınıza kurun ve çalışır durumda bekletin. Oraya geri döneceğiz.
  2. İndirdiğiniz SuperSU.zip dosyasını harici SD kartınıza aktarın.
  3. LG G5’in Ayarlar – Telefon Hakkında – Yazılım Bilgisi yolunu izleyin ve Sürüm Numarası (Build Number) kısmına arka arkaya dokunarak (6-7 kez) Geliştirici Seçeneklerini etkinleştirin.
  4. Şimdi Geliştirici Seçenekleri’ne girerek USB Hata Ayıklama bölümününü işaretleyin. Ardından LG G5’i USB ile bilgisayarınıza bağlayın.
  5. Şimdi ADB and Fastboot penceresine bu komutu verin ve cihazın yeniden başlamasını sağlayın: adb reboot bootloader
  6. İndirdiğiniz TWRP .img dosyasını ADB and Fastboot klasörüne kopyalayın. Ardından fastboot flash recovery twrp-3.0.2-0-h850.img komutunu verin.
  7. Artık TWRP uygulaması LG G5 H850’ye entegre oldu.
  8. Harici depolamada bekleyen SuperSU zip dosyasını TWRP uygulaması üstünden yükleyin. Bunun için Install bölümüne girin ve SuperSU dosyasını bularak işlemi başlatın.
  9. Sistem yeniden başladığında root erişimi sağlanmış bir LG G5’iniz olacak.
İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?

Hepsi bu kadar! Artık LG G5 telefonunuzu istediğiniz gibi özelleştirebilir ve sıra dışı uygulamaları deneyimlemeye başlayabilirsiniz.