Kategoriler
Rehberler

Android: Arkaplanı Hareketli Widget’a Dönüştürmek

Android dünyasının sağladığı sınırsız imkanlar sayesinde telefonumuzun hemen her özelliğini kişileştirebiliyor ve bunlara yeni görünümler verebiliyoruz. İçlerinden biriside herkesin özelleştirmekten hoşlandığı ana ekranımıza yerleşen arkaplan görselleri.

Arkaplanı Hareketli Widget’a Dönüştürmek

Yöntem oldukça basit ve yalnızca yükleyeceğiniz bir uygulamaya bakıyor. Bu uygulama arkaplanınızı tamamen özelleştirmenize ve buna telefonunuzun durumu ile ilgili bazı bilgiler veren canlı widgetlar eklemenize yardımcı oluyor. Böylece Android telefonunuzda hiç olmadığı kadar işlevsel bir arkaplan görseline sahip oluyorsunuz.

  • Öncelikle Meter ismindeki ücretsiz ve harika çalışan Android uygulamasını cihazınıza indirin ve yükleme işleminin tamamlayın.
  • Ardından Ayarlar > Arkaplan > Hareketli Arkaplan yolunu izleyerek ekrandan Meter‘i seçin
  • Daha sonra yalnızca Meter’i cihazınızın yeni arkaplan görseli olarak belirleyin. Ardından uygulama geriye kalanını otomatik halledecek.
Arkaplanı Hareketli Widget'a Dönüştürmek

Meter’in sahip olduğu bazı özellikler:

  • Batarya seviyesini arkaplan üzerinde görüntülemek
  • Cihazdaki toplam bildirim sayısını basit grafiklerle simgelemek
  • Arkaplanın kilidin açılması veya telefonun açısı ile değişmesi
  • Wireless sinyalinin arkaplan üstünde çıkması
İlginizi Çekebilir:  Google Haritalar'da Gece Modu'nu açma

Android arkaplanınızı hareketli widget’lara dönüştürmek hakkında bilmeniz gereken bunlardı. Sizde Creative Labs tarafından geliştirilen bu yaratıcı uygulamayı kullanarak cihazınızın arkaplan görselini hiç olmadığı kadar kullanışlı ve pratik hale getirebilirsiniz. Konu hakkında daha fazla sorunuz için yorum bırakabilir ya da forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.