Kategoriler
Konular

Android İçin Slow Motion Video Uygulamaları

Android’de slow motion video uygulamaları ile ilgiliyseniz yazımızda yer vereceğimiz önerileri kullanarak bunu başarabilirsiniz. Hemen hepsi ücretsiz ve kullanımları oldukça kolay.

Android İçin Slow Motion Video Uygulamaları

Birçok yeni Android telefonu içlerinde slow motion video kaydetme özelliği ile gelir. Fakat bu daha eski modellerde bulunmadığından onun yerine marketteki bazı üçüncü parti uygulamalardan yararlanmak gerekiyor. Şimdi bunların neler olduğunu sırayla görelim

Video Dieter 2 – Video Kırpma Özelliği

Listemizin ilk sırasında yer alan Video Dieter bir video düzenleme uygulaması ve içerisinde çok fazla özellik barındırıyor. Bunlardan biri de slow motion video çekim özelliği. Kendisi videoyu 0.25 oranında yavaşlatabiliyor ve videoların telefonunuzda kapladığı alanı küçültmeye odaklı bazı fonksiyonlara sahip.

Video Dieter kullanarak ayrıca videoya sonradan müzik ekleyebiliyorsunuz. Uygulamanın içerisinde bir de doğrudan sosyal medyalarla paylaşma özelliği bulunuyor. Eğer videoların daha az yer kaplamasını istiyorsanız özellikle kullanın.

KineMaster – Profesyonel Çözüm

KineMaster içerisinde her türlü video düzenleme aracını bulabileceğiniz ücretsiz bir uygulama. Asıl başarılı olduğu alanlardan biri ise video hızını değiştirebilme özelliği. Bu uygulamayı kullanarak profesyonel standartlarda videolar oluşturabilirsiniz. Ancak sunduğu bu zengin özellikleri beraberinde aylık abonelik sistemini getiriyor. Zira eğer videolarınızı profesyonel alanlarda sergilemek istiyorsanız uygulamanın videonuza yerleştirdiği watermark’ı kaldırmak için abonelik ücreti ödemeniz gerekiyor. Eğer bundan rahasız olmuyorsanız ödeme yapmadan da kullanabilirsiniz.

Videoshop – Basit Kullanım

Videoshop çeşitli video düzenleme araçlarının yanı sıra videoyu slow motion yapma fonksiyonuna sahip.  Uygulamanın bir avantajı da videoları gerçek zamanlı olarak düzenlemelerine imkan veriyor olması. Videoları orijinal hızlarına kıyasla 0.1 oranına kadar yavaşlatabilirsiniz. Videoshop hızlı ve pratik bir çözüm arayan kullanıcılar için oldukça uygun.

Slow Motion Video FX – Farklı Arayüz

Uygulama kendini tamamen slow motion videolara adıyor. Zira uygulamanın içerisinden videolar kaydedebilir ya da galerinizde olan bir tanesini seçerek düzenleyebilirsiniz. Kullanması en kolay olanlarından biri ancak ücretsiz olmasının yanı sıra reklam barındırıyor. Watermark ve reklamları kaldırmak içinse tam sürüme geçmek gerekiyor. Eğer hızlı kullanımlı bir çözüm arıyor ve reklamlara aldırış etmiyorsanız Slow Motion Video FX aradığınız şey olabilir.

SloPro – Sosyal Medyalar

Listemizde kendine yer bulmayı başaran bir başka uygulama ise SloPro. Bu uygulama tıpkı VideoShop gibi videoları gerçek zamanlı olarak düzenlemeye izin veriyor. Siz videoyu kaydederken bir yandan da hızını değiştirebiliyorsunuz. Böylece seçiminiz anında videoya uygulanıyor. Ayrıca sosyal medya entegrasyonu sayesinde anında dilediğiniz platformda paylaşabiliyorsunuz. Ücretsiz sürümünde watermark bulunuyor ancak buna aldırış etmezseniz kullanması harika.

Fast & Slow Motion Video Tool – En Hızlı/Yavaş Çekim

Bu uygulama en çeşitli hız ayarlama seçeneklerine sahip. Video hızını 1/8’e kadar düşürebiliyor ve ayrıca 8 katına kadar çıkartabiliyorsunuz. Uygulama açıldığı anda cihazınızdaki tüm videoları tanıyor ve kendi ekranında listeliyor. Gerçek zamanlı düzenleme sunmuyor ve yanlızca kaydedilmiş videoları değiştirebiliyorsunuz. Ancak videoları ciddi anlamda yavaşlatmak ya da tam tersine hızlandırmak istiyorsanız Fast & Slow Motion Video Tool kesinlikle aradığınız şey.

Controlled Capture Lite – Time Lapse Özelliği

Bu uygulama hep slow motion çekim özelliği hem de time lapse özelliğine sahip. Videoları önce kaydedebilir ve daha sonra uygulama içinde değişiklikleri yapabilirsiniz. Controlled Capture slow motion çekim videolarında time lapse kullanmak isteyenler için faydalı bir uygulama. Ücretsiz sürümü reklamlarla desteklenmiş fakat tam sürümü satın alındığında bu yer almıyor ve bazı yeni özellikler geliyor.

Hudl Technique – Atletler İçin Vazgeçilmez

Hudl Technique daha önceleri UberSense ismiyle bilinen atletlerin tekniklerini geliştirmelerine yönelik özellikler sunan bir uygulamaydı. Kaydedilen görüntüyü yavaş çekimde izleterek atletlerin performanslarını yakından görmesini ve bir önceki denemesiyle kıyaslamasını sağlıyordu. Bu fonksiyonlara halen sahip ancak ismi tamamen değişti ve artık HD video kaydetme, galeriden videoları seçme, videoya yakınlaşma ve her bir kareyi sergileme özelliğine sahip. İsmi değişsede halen profesyonel atletler ve işini hobi olarak yerine getiren ve gelişmek isteyen sporcular için vazgeçilmez bir uygulama.

Coach’s Eye – Sporcu Odaklı

Coach’s Eye bir önceki uygulama gibi kendini atlet gelişimine adamış bir uygulama. Videolarınızı gelişim için çeşitli platformlarda paylaşabilir ve hatta bunların veri tabanında görüntülenmesini sağlayabilirsiniz. Ücretsiz versiyonun sınırlı fonksiyonları ve depolaması var. Daha zengin özellik sunan Pro ve VIP sürümlerden faydalanmak için aylık ödeme yapmak gerekiyor. İşini ciddiye alan ve gelişime açık sporcular için vazgeçilmez.

Listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Android’lere slow motion video kaydetme ile ilgili kullanabileceğiniz uygulamalar bunlardı.