Kategoriler
Rehberler

Android: WhatsApp Profilime Kim Bakmış?

Android’de WhatsApp profilime kim bakmış sorusu artık sizin izin kabus olmayacak. Elbette akıllı telefonlarımızda mevcut olan WhatsApp uygulaması bu desteği sunmuyor. Google Play’de yer alan APK’ları denediğimizde de sonuca ulaşabildiğimizi söyleyemeyiz. Fakat WhatsApp profilime kim bakmış sorusunun gerçek ve çalışan bir cevabı var. Öncelikle bambaşka bir WhatsApp’a geçmeniz gerekiyor, birkaç uğraştırıcı sayılabilecek adım var.

WhatsApp Profilime Kim Bakmış

Fakat sonrasında çok daha ileri düzey özelliklerle tanışacağınıza emin olabilirsiniz. Terfi etmeniz gereken uygulamanın adı WhatsApp+ PLUS. Buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Uygulamayı aslında WhatsApp’ın yazılımcılar tarafından geliştirilmiş mod’lu hali olarak düşünebilirsiniz. Tamamen güvenebileceğinizi belirtelim. Daha güncel sürümler veya sormak istedikleriniz için de buradan forum sayfamıza gidebilirsiniz.

WhatsApp Profilime Kim Bakmış

Android’de WhatsApp profilime kim bakmış uygulamasını indirdikten sonra mevcut WhatsApp’ı konuşma yedeklerinizi alarak silmelisiniz. Sildikten sonra ise bu yeni APK’yı kurmanız gerekiyor ve kurulum sırasında sohbet yedeklerinizi geri yüklemelisiniz. Artık kullanmaya hazırız demektir. Benzer bir WhatsApp penceresi bizi karşılıyor. Tabii birkaç ek menü var ve olay burada bitiyor. Tipik menümüzden More Options isimli yere tıklıyoruz, profilimize bakanları görmek için birkaç küçük ayara ihtiyacımız var.

Android: WhatsApp Profilime Kim Bakmış?

Uygulamanın saymakla bitiremeyeceğimiz özellikleri var. Sitemizde ilerleyen günlerde sıklıkla ele alacağız. Mevcut özelliklerden kısaca bahsedecek olursak profilinize bakanları görebilme, listenizdeki herhangi biri çevirimiçi olduğunda uyarı alma, 1 GB’a yükseltilmiş medya gönderim sınırı (normalde 30 MB), daha yeni ifadeler, mavi tikleri kaldırabilme, tema değiştirebilme, çevrimdışı iken neler olduğunu görebilme, daima çevrimiçi görünebilme, birden fazla konuşma balonu, birden fazla uygulama simgesi, aynı anda 100 fotoğraf gönderebilme (normalde 10 adet), arama öncesi onay, grup mesajı sayacı,270 karakterlik durum yazısı gibi bir listeleme yapabilmek mümkün. Konumuza geri dönelim. Android’de WhatsApp profilime kim bakmış sorusuna cevap bulmak için 2 olarak adlandırılan Main/Chats Screen menüsüne girelim.

Android: WhatsApp Profilime Kim Bakmış?

2.5 olarak adlandırılan Contact Online Toast menüsünden küçük bir ayar yapmamız gerekiyor. Buradaki ayarı yapmazsak profilimize bakanları doğru olarak görme şansımız yok. Bu menü içine girerek 2.5.1 olarak adlandırılmış Show Contact Online Toast seçeneğini aktifleştireceğiz. Artık profilimize bakanlar da uygulamanın günlük dosyasına kaydedilecek. Her şeyin yolunda gittiğini bir arkadaşınızı normal yolla (WhatsApp’tan değil) arayarak test edin. Arkadaşınız sizin profilinize baksın. Sonrasında kontrol kısmına geleceğiz.

Android: WhatsApp Profilime Kim Bakmış?

2.5.1 olarak adlandırılan Show Contact Online Toast seçeneğini seçtikten sonra her şey tamamlanmıştır demektir. Test amaçlı arkadaşınız profilinize baktıktan sonra günlük dosyamıza girme zamanı geldi. Burada dikkat edilmesi gereken ince bir detay var. Uygulama doğrudan Android’de WhatsApp profilime kim bakmış sorusuna yanıt vermiyor ancak küçük bir analizle yüzde 100 doğru sonuca ulaşabilirsiniz. Kafanız hiç karışmasın, gayet basit.

Android: WhatsApp Profilime Kim Bakmış?

Tekrar ayarlar kısmından More Options kısmına geliyoruz. 8 numaralı seçenekte günlük dosyamız yer alıyor. Buradan tüm bilgilere ulaşacağız ve WhatsApp’ta profilinize bakanları öğrenebilirsiniz. Günlük dosyasını Open Log diyerek açıyoruz. Bu işlemin kafanızdaki birçok soru yanıt bulacak. 🙂

Android: WhatsApp Profilime Kim Bakmış?

Burada dikkat etmeniz gereken seçenek şu; sizin kesinlikle profiline bakmadığınız veya mesajlaşmadığınız bir kişinin adı bu listede varsa, o kişi sizin profilinize bakmış demektir. Örnekleyecek olursak A arkadaşınızla sürekli mesajlaşıyorsunuz. B arkadaşınızın da profiline bakıyorsunuz. Listede bir C ve D görürseniz ve bunlarla hiçbir iletişiminiz olmamışsa, yani C ve D de çevrimiçi görünüyorsa profilinize bakmış demektir. WhatsApp hakkındaki müthiş püflerimiz sürmeye devam edecek.

İlginizi Çekebilir:  Instagram hesabı olmadan Instagram Hikayeleri'ni görmek