Kategoriler
Rehberler

Android: WhatsApp’ta Mesaj Zamanlama ve Otomatik Mesaj Gönderme

WhatsApp’ta Mesaj Zamanlama ve Otomatik Mesaj Gönderme

WhatsApp olmayan bir akıllı telefon düşünülemez. Fakat baktığınız zaman her güzel uygulamada olduğu gibi, WhatsApp’ın da birtakım eksikleri var. Mesela Whatsapp’ta mesaj zamanlama ve otomatik toplu mesaj gönderme özellikleri organik olarak henüz mevcut değil. İlerleyen tarihlerde eklenebilme ihtimali üzerine de fikir yürütülemiyor. Bu noktada çaresiz değilsiniz. Android’de root’lu ve root’suz cihazlarda kullanabileceğiniz basit bir uygulama ile Whatsapp’ta mesaj zamanlama ve otomatik mesaj gönderme oldukça basit hale geliyor. Bunun için aşağıdaki Whatsapp’ta mesaj zamanlama ve otomatik mesaj gönderme uygulamasına ihtiyaç var.

2020 GÜNCELLEMESİ: Uygulama artık resmi mağazada yer almıyor. APK olarak indirebilirsiniz: https://en.apkshub.com/app/com.seebye.whatsapp.scheduler

Whatsapp'ta mesaj zamanlama ve otomatik mesaj gönderme

Whatsapp’ta mesaj zamanlama ve otomatik mesaj gönderme uygulaması son derece sade bir arayüze sahip. İlk etapta uygulamanın çalışıp çalışmayacağına dair şüphelere kapılabilirsiniz ancak işinin kesinlikle ehli. Tarih bazlı olarak görev oluşturabiliyoruz. Ana ekran yüklendikten sonra + tuşuna basarak yeni görevler atayabiliriz. İlk olarak görevin adını belirtmeniz gerekiyor. Devamında gönderilecek içeriğin tipini seçebiliyorsunuz. Yazı dışında ses ve görüntü seçme şansınız da var. Böylece bayram, kandil, yılbaşı gibi tebrikleri daha renkli hale getirebilirsiniz.

Whatsapp'ta mesaj zamanlama ve otomatik mesaj gönderme

Whatsapp’ta mesaj zamanlama ve otomatik mesaj gönderme uygulamasında bağlantılarınızı da toplu olarak seçebiliyorsunuz. Böylece tek bir görevle birden fazla kişiye gönderim yapabilirsiniz. Devamında uygulamanın görevine başlayacağı tarih ve saat bilgilerini tanımlamalısınız. Son olarak gönderim frekansını belirlemeniz isteniyor. Burada bir kereye mahsus, her dakika başı, her saat, her gün, her hafta, her ay gibi frekansları belirleyerek ayarları sonlandırabilirsiniz.

Whatsapp'ta mesaj zamanlama ve otomatik mesaj gönderme

Whatsapp’ta mesaj zamanlama ve otomatik mesaj gönderme uygulamasının kullanımı işte bu kadar basit. Görevleri tek tek kontrol edip farklı fonksiyonları da kullanabilirsiniz. Ayarlar menüsünde buna dair birçok seçeneğe yer verilmiş. Örnek vermek gerekirse haftanın şu günler şeklinde seçimler yapılabiliyor, ayın şu günü şeklinde giriş verilebiliyor ancak burada biraz kodlarla uğraşmanız gerek. Yapmış olduğumuz denemelerde uygulamanın gayet iyi bir şekilde çalıştığını gördük. Root olan ve olmayan telefonlarda farklı sürümleri kullanmanız gerekiyor. Grafik bakımından uygulamanın yeniliğe ihtiyacı olduğu şart. İlerleyen dönemlerde mutlaka bir güncellemeden geçecektir. Yine de denediğimiz beş farklı uygulama içinde en iyisinin bu olduğunu özellikle belirtmemiz gerek.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?