Kategoriler
Apps & Oyunlar

Facebook Live Bildirimlerini Devre Dışı Bırakmak

Facebook’ta canlı yayın yapmak oldukça kolay. Bu şüphesiz sevindirici bir durum ancak arkadaşlarınız sürekli canlı yayın yapıyorsa bildirimler canınızı sıkabilir. Neyse ki Facebook Live bildirimlerini devre dışı bırakmak mümkün.

Facebook’ta özellikle aynı meslek ya da ilgi alanlarına sahip çok sayıda arkadaşınız varsa canlı yayınlardan oldukça keyif alabilirsiniz. Fakat dönem dönem canlı yayın bildirimlerinin insanı bunalttığı da bir gerçek. Şimdi dilerseniz Facebook Live bildirimlerini devre dışı bırakmak için yapmanız gerekenlere bakalım.

Facebook Live Bildirimlerini Devre Dışı Bırakmak

Öncelikle bu aşamaları Facebook’un masaüstü versiyonunda izleyebileceğinizi belirtelim. İşlemi maalesef m.facebook.com adresinden ya da Facebook’un mobil uygulamalarından gerçekleştiremiyorsunuz.

  • Facebook’un masaüstü sitesine erişin ve hesabınızla oturum açın. Sağ üst kısımdaki butona tıklayıp “Settings” e gidin.
Facebook Live Bildirimlerini Devre Dışı Bırakmak 1
  • “Notifications” sekmesini görüntüleyin. “On Facebook” seçeneğinin sağ kısmında yer alan “Edit” butonuna tıklayın.
Facebook Live Bildirimlerini Devre Dışı Bırakmak 2
  • “Live Videos” seçeneğini “Off” konumuna getirin.
Facebook Live Bildirimlerini Devre Dışı Bırakmak 3

Facebook Live bildirimlerini yalnızca bir kişi ya da sayfa için devre dışı bırakmak da mümkün. Bunun için size ilgili kişi ya da sayfanın canlı yayın yaptığı bildirimi ulaştığında bildirime uzun süre basılı tutun. “Turn off notifications about live videos from…” seçeneğine dokunun.