Kategoriler
Apps & Oyunlar

Telefonla Uyumlu En İyi Bebek Oyunları

Telefonla uyumlu bebek oyunları hakkında konuşmak istedik. Android telefonlarımız küçük afacanlar için farklı ve eğlenceli bir dünyanın bir kapısını aralıyor. Markette yer alan sayısız uygulama sayesinde akıllı telefonlar onlar için hem eğlenceli hem de öğretici bir araç haline gelebiliyor.

En İyi Bebek Oyunları

Bizde bu yazımızda Google Play Store‘dan bulabileceğiniz en sevimli ve en öğretici Android oyunlarının kısa bir listesine yer verdik. Bu listeyi kullanarak siz de sevimli ufaklık için vakit geçirebileceği hem keyifli hem de öğretici oyunlar bulabilirsiniz. Şimdi listemizi görelim.

Hayvan Sesleri

Kapak resmi

Androbaby birçok bebek oyununa sahip bir geliştirici stüdyosu. Yalnızca bebek oyunları değil 2048 gibi özellikle uzun süre marketin birinci sırasında kalmış bazı farklı çalışmalarıda bulunmuyor değil. Yaptıkları bebek oyunları büyük çoğunlukla öğretici olmakla beraber bunlar hayvanlar, arabalar ve yiyecekler gibi genel konulardan oluşuyor. Ayrıca bebeklerin oldukça hoşuna giden top yakalama oyunlarına sahipler. Oyunların büyük çoğunluğu ücretsiz ancak bazıları reklam ve oyun için satın alma içeriyor. Buna özellikle dikkat edin. Geliştirici sayfasına buradan ulaşabilir ve yaptıkları tüm oyunları görebilirsiniz.

Baby Puzzle

Kapak resmi

2-4 yaş arası çocuklar için hazırlanmış basit ve eğlenceli bir bulmaca oyunu bizleri karşılıyor. Bu ücretsiz oyunda amaç ekranda çıkan 6 adet farklı parçayı birleştirerek bri hayvan resmi ortaya çıkarmak. Parçalar doğru birleştirildiğinde ise hayvanın çıkardığı ses duyuluyor. Uygulama son zamanlarda aldığı güncelleme ile artık 1 yaş için de oynanabilir hale geldi. Bunun için oyuna yeni bir mod eklenmiş. Baby Puzzle hem öğretici hem de boyutları itibariyle küçük bir oyun.

Bebek Müzik Aletleri

App Quiz markette çok sayıda bebek oyununa sahip başarılı bir geliştirici. Kendileri çoğunlukla ücretsiz oyunlar yapmalarıyla tanınıyor. Bunlardan birisi ise Bebek Müzik Aletleri isimli sevimli oyun. Bu oyunda küçük afacanlar için hayvanlarla süslenmiş farklı müzik aletleri gösteriliyor. Bu müzik aletlerini hem görsellerinden hem de çıkardıkları seslerden ayırt edebiliyorlar. Oyunda ksilofondan piyano ve davula kadar çok çeşitli müzik aletleri bulmak mümkün. Geliştirici sayfasına buradan ulaşabilir ve tüm oyunlarına göz atabilirsiniz.

Boyama Oyunu

Kapak resmi

Özellikle çocuklarda erken yaşta el-göz koordinasyonunun gelişmesinde büyük katkısı olan boyama kitapları bizleri Android platformunda da karşılıyor. Orijinal ismi Kid Coloring, Kid Paint olan bu ücretsiz oyunda çocuklar ekranda görünen nesneyi özgürce boyama şansını elde ediyorlar. Nesnenin İngilizce ismiyle görülmesi özellikle küçük yaşta çok hızlı dil öğrenebilen bu afacanlar için oldukça faydalı bir şey. Oyun içerisinde 250 adetten fazla boyama nesnesi içeriyor ve her bir nesne çocukların daha kolay ayırt edebilmesi için beyaz bir arkaplanla desteklenmiş. Uygulamada resmi paylaşma özelliği de mevcut.

Konuşan Angela

Kapak resmi

Sevimlilerin konuşmalarını kaydetmeyi sevdikleri ortada. Zira bu serinin oyunları markette büyük ilgi topluyor. Onlardan en başarılısı ise kuşkusuz Konuşan Angela. Bu uygulama ile ekrandaki sevimli Angela ile konuşabiliyor ve sesinizin şirin bir yansımasını duyabiliyorsunuz. Angela aynı zamanda afacana diş fırçalama gibi bazı öğretici şeylerde gösteriyor. Bu oyunu yapan geliştiricinin aynı şekilde hazırlanmış tüm oyunlarını şuradan görüntüleyebilirsiniz.

Bebekler İçin Şekiller

GoKids Android için bebek oyunları geliştiren bir başka yayıncı. Yaptıkları oyunların büyük çoğunluğu çocukları eğitmek ve eğitirken eğlendirmek üzerine odaklanıyor. Hemen hepsi ücretsiz olan bu sevimli oyunlardan biriside şekilleri doğru yuvaya yerleştirerek oynanan bu oyun. Özellikle 2-3 yaş çocukları için hazırlanan oyun bu sayede onların şekilleri daha hızlı tanımasına yardımcı oluyor. GoKids’in bu alanda daha birçok oyunu mevcut. Hepsine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Toddler Lock

Kapak resmi

Toddler Lock hayli ilginç bir oyun. Başta basit görünsede içerisinde hoş detaylara sahip. Öncelikle oyun çocukların özgürce boyama yapabileceği bir ekran sunuyor. Burada yapılan rengarenk boyamalar çocukların yaratıcı dünyasını tetikliyor. Boyamalar bir de geri bildirim sesiyle destekleniyor böylece daha eğlenceli bir boyama deneyimi sağlanıyor. Uygulama bir de uçak modu desteğine sahip. Böylece cihazın yaydığı zararlı ışınlardan etkilenmeleri önleniyor.

Kids Doodle – Color & Draw

Kapak resmi

Kids Doodle oldukça parlak renkler sunan popüler bir çizim uygulaması. Benzersiz bir görünüme ve beraberinde bazı ilginç özelliklere sahip. İki düzineye kadar farklı boya fırçası ile geliyor. Bebeklerinizin yaptığı çizimleri dilerseniz telefonunuza kaydedebiliyor ve böylelikle dilediğinizde daha sonra görüntüleyebiliyorsunuz. Aynı zamanda “film mode” isminde küçük afacanın yaptığı çizimi kaydedip daha sonra video gibi oynatabileceğiniz bir moda sahip. Tamamen ücretsiz ve uygulama için satın almaya sahip değil fakat reklam destekliyor.

Learn to Draw

Kapak resmi

PicArt bir başka çizim uygulaması ve oldukça kaliteli görsellere sahip. Marketin en popüler uygulamaları arasında yer alıyor. Tamamen ücretsiz ve sevimlilerin keşfedebileceği çok çeşitli fırça tipleri ve kullanabilecekleri fırça renkleri sunuyor. Serbest çizim modu ile çocuklarınız hayal güçlerini diledikleri gibi kullanabilirken bir de boyama kitaplarına benzer bir mod sunuyor. Gerek renkler gerekse nesneler olsun Learn to Draw çok kaliteli ve eğlenceli bir çizim uygulaması.
Bebekler için Android uygulaması hakkında söyleyebileceklerimiz bunlardı. Eğer siz de daha farklı bir uygulama kullanıyorsanız bunu yorum kısmında bizlerle paylaşmaktan çekinmeyin.