Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO’nun Yaygın Sorunları Neler?

Pokemon GO’nun sorunları neler dememizin nedeni, oyunun 2 gün önce çok enteresan sıkıntılarla kullanıcılara sunulması oldu. Şu an birçok ülkede kullanımda değil. Eğer Android kullanıyorsanız Pokemon GO APK dosyasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Oyun şu an Amerika, Avustralya ve Yeni Zelanda’da aktif. Kısa süre sonra Avrupa ülkelerine de açılacaktır. Biz bu yazıda oyunun firma tarafından da kabul edilen problemlerini paylaşmak ve ona göre oynamayı tercih etme kararını vermenizi istedik. Şu an söz konusu olan 6 problem mevcut.

Pokemon GO Evden Çıkmadan Pokemon Yakalayabileceğiniz Güncelleme ...

Pokemon GO Bilinen Sorunlar Listesi

  • Intel işlemcili cihazlar ve tabletler: Sitenin genelinde çoğu yorumda gördüğümüz için bu bilgiyi eklemek istedik. Oyun Intel işlemcilerle ve tabletlerle uyumlu değil.
  • Android N uyumluluğu: Pokemon GO Android N ile resmi olarak HENÜZ uyumlu değil.
  • Pokemon GO ”You already own this item” hatası: Bu Android oyuncularına özel bir hata durumu. PokeCoins satın aldığınızda internet bağlantısı kesilirse ”You already own this item” hatası geliyor. Çözüm olarak telefonu yeniden başlatmanız öneriliyor.
  • Eğitim sürecinde Level 1’in geçici olarak sıfırlanması: Farkında olmadan 2 Pokemon Go hesabı oluşturmuş olabilirsiniz. Bu durumda bir hesap Google, ikinci hesap ise Pokemon Trainer Club için kullanılıyor olacak. Dolayısıyla Google hesabı ile giriş yaptığınızda Level 1 sıfırlanmış gibi görünecek. Settings menüsüne girerek hesabınızdan çıkış yapın ve orjinal hesapla tekrar oturum açın. Böylece Level 1 aşamaları tekrar yüklenecek.
  • Bozulan sesler: Oyundaki müzik ve ses efektleri zaman zaman bozulabilir ya da gecikmeli olarak duyuyabilir. Bu durum özellikle Bluetooth ses aygıtları bağlıyken oluşuyor.
  • Yüksek pil tüketimi: Pokemon GO bazı telefon modellerinin pil seviyesini inanılmaz bir hızla tüketiyor. Çözüm olarak yeni bir güncelleme beklemeli ya da yanınızda bir powerbank taşımalısınız.
  • Konum bilgilerinin hesaplanması: Öncelikle telefon ayarlarından GPS’in Yüksek Doğruluk’a ayarlanması gerek. Şu an yapımcı firma GPS’in doğruluğunu ve istiktarlı çalışması üstüne yoğunlaşmış durumda. Çünkü Pokemon GO’nun en önemli özelliği bu. Fakat birçok markada farklı konum performansları söz konusu. O nedenle yeni bir güncelleme beklemelisiniz.
  •  This item is not available in your country hatası: Bu hatayı Türkiye’de almayacağız. Çünkü bizim Android markete henüz açılmadı. Fakat uygulamanın aktif olduğu ülkelerdeki kullanıcılar bile ”Bu öge ülkenizde mevcut değildir” hatası alabiliyor. Yapılması gereken Google Cüzdan ayarlarında ülkenizin doğru olarak ayarlanmış olması. Bunun dışında başka bir alternatif sunulmuş değil.