Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android ve iPhone: Snapchat Hesabı Nasıl Silinir?

“Snapchat Hesabı Nasıl Silinir?” konusunu ele alıyoruz. Ünlü “Ölü Ozanlar Derneği” romanı ve filminde de geçen, büyük ozan Horatius’un dilimize “Anı yaşa” olarak çevirebileceğimiz “Carpe diem” anlayışının anlık mesajlaşma hizmetlerindeki karşılığı olarak herhalde Snapchat uygulamasını belirtmemize kimsenin itirazı olmayacaktır. Uygulamada arkadaşlara gönderilen metin, fotoğraf ve videolar saniyeler içerisinde kayboluyor. Neyse ki firma kullanıcı hesabınızı da kolayca silebilmenize olanak tanıyor.

Snapchat hesabınızdan kurtulmak mı istiyorsunuz? Arkadaşlarınızın sık sık “snap” göndermesi nedeniyle işlerinize odaklanmakta güçlük mü çekiyorsunuz? Bazen temiz bir başlangıç yapmak iyidir. Sebebiniz ne olursa olsun, Snapchat hesabınızdan kurtulmak için aşağıdaki aşamaları takip edebilirsiniz.

snapchat hesabı nasıl silinir 1

Snapchat Hesabı Nasıl Silinir? (İlk Yöntem)

 1. https://accounts.snapchat.com/accounts/delete_account bağlantısına herhangi bir web tarayıcısıyle erişin. (Hesabınızı uygulama ile silemiyorsunuz.)
 2. Kullanıcı adı ve parolanızı girin.
 3. Robot olmadığınızı doğrulamak için kutucuğu işaretleyin.
 4. “Log in” seçeneğini kullanın.
 5. Kullanıcı adı ve parola bilgilerinizi tekrar girin.
 6. “Delete my account” u seçin.
 7. İşlem bu kadar basit! Snapchat kullanıcı verilerinizi geri dönme kararı alabileceğinizi düşünerek 30 gün boyunca saklayacaktır. Bu süre içerisinde hesabınızı kolayca yeniden aktive edebilirsiniz.

Snapchat Hesabı Nasıl Silinir? (İkinci Yöntem)

 1. Snapchat.com internet adresine erişin.
 2. Aşağı doğru kaydırma yapın ve “Company” sekmesinin altındaki “Support” u seçin.
 3. “Learning the basics” i seçin.
 4. “Account Settings” ile ilerleyin.
 5. Delete an Account” a tıklayın.
 6. İlk yöntemdeki aşamalarla devam edin.