Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon Go: Pokemon Evrimleştirme ve Geliştirme

Pokemon GO nihayet büyük bir beklentinin ardından çıkışını yaptı ve artırılmış sanal gerçeklik özelliğiyle mobil dünyayı yerinden oynatmış durumda. Pokemonları yakalamak oyununun merkezinde olsa da burada hala bilmeniz gereken birçok farklı şey var. Örneğin pokemon evrimleştirme ve geliştirme gibi.

Pokemon Evrimleştirme ve Geliştirme

Oyunun haritasında dolaşırken nadirende olsa evrimleşmiş bir pokemona rastlamak olası ancak pokemonların büyük bir çoğunluğunu temel seviyede bulursunuz. Yani bu onları daha sonra evrimleştirmeniz gerektiği anlamına geliyor.

Pokemon Evrimleştirme ve Geliştirme

Oyunda Battle yani gym savaşları ile pokemonlarınızı güçlendirebiliyorken onlara seviye atlatmak veya onları evrimleştirmek için daha farklı bir yol izlemeniz gerekiyor. Daha önceki rehberlerimizde belirttiğimiz gibi bunun için çok sayıda şeker yani Candy toplamanız gerekiyor. Pokemon’unuzu evrimleştirmenin anahtarı bunlar. Bunları ayrıca pokemonları güçlendirmek içinde kullanabilirsiniz ancak daha ziyade evrimleştirmede işe yarıyorlar.

Candy yani şekerler siz daha fazla pokemon yakaladıkça birikir. Yani evrimleştirmek istediğiniz pokemona özel şekerleri bulmak için aynı pokemondan birkaç tane daha yakalamanız gerekir. Hatta bu birkaç değil birçok olacak. Çünkü bir tanesini evrimleştirmek için aynısından 15 tane yakalamanız gerekebiliyor. Hangi pokemonu evrimleştirmek istediğinizi de doğru seçmelisiniz. Zira daha yüksek CP‘ye sahip pokemonlar aynı türlerine göre daha güçlü pokemonlardır ve bunları evrimleştirmeye çalışmak daha doğrudur. Tıpkı pokemonunuzu geliştirirkenki gibi ekranın alt kısmında yer alan Pokeball’a basarak sol taraftan evrimleştirmek istediğiniz bir tanesini seçin.

pokemon go evrimleştirme

Bu işlem pokemonun detaylarını karşınıza çıkaracak. Buradan Power Up seçeneği ile onu geliştirebilir ve Evolve seçeneği ile de evrimleştirebilirsiniz. Eğer yeteri kadar Candy’ye sahipseniz Evolve dediğiniz takdirde pokemon anında evrimleşmiş haline bürünür.

İlginizi Çekebilir:  İyi Bir Oyun Bilgisayarı Nasıl Olmalı?

Her bir pokemonu evrimleştirmek için gereken Candy’lerin sayısı pokemonun gücüne veya türüne göre farklılık gösterebilir. Genellikle 15 Candy bir pokemonu evrimleştirmeniz için yeterlidir. Konu hakkında daha fazla sorunuz için yorum bırakmayı unutmayın. Hepinize iyi pokemon yakalamalar!