Kategoriler
Rehberler

SamFirm: Samsung Galaxy ROM Dosyalarını Kolayca İndirin

SamFirm Samsung marka telefonlara özel bir ROM indirme aracı. Biz Akıllı Telefon’da pek fazla ROM paylaşımı yapmıyoruz. Fakat önemli olanlarını da detaylıca anlatıp yazıyoruz. Bu uygulama da önemliler arasında yer alıyor. Çünkü ortalama bir kullanıcının telefonuna ait bir ROM’u bulup indirmesi çok kolay değil. Özellikle Samsung Galaxy serisinden bir model kullanıp, orjinal (stock) ROM dosyasını arayanlar için SamFirm bu süreci kolaylaştırıyor. Şimdi detaylıca anlatalım.

SamFirm Nasıl Kullanılır?

  • Windows yüklü bilgisayarınız da .Net Framework v3.5+ yüklü olduğundan emin olun.
  • SamFirm yazılımını buraya tıklayarak indirin ve inen arşivlenmiş bir dosyası dışarı çıkartın.

[appbox googleplay org.vndnguyen.phoneinfo]

  • Telefonunuzla ilgili tüm bilgileri öğrenmemiz gerekiyor. Özellikle doğru ROM dosyasını indirmeniz için bu şart. O nedenle Samsung için özel olarak hazırlanan Phone INFO uygulamasını indirmenizi öneriyoruz. Eğer model özellikle model kodunu biliyorsanız buna gerek yok. Samsung genellikle farklı ülkelere farklı kod adıyla cihazlar sunuyor. Örneğin Avrupa ya da Türkiye özelinde bir cihaza gidip Güney Kore’e ROM’u indirmemek için bu kodu doğru bilmeniz de fayda var.
samfirm
  • Yazılımın Model kutusuna Phone INFOuygulamasından öğrendiğimiz kodu yazıp Auto bölümünü işaretlediğimizde, uygulama yazılım bilgilerini kolaylıkla buluyor. Bunu yapamadığı nadir zamanlarda ise Manuel bölümünü işaretleyip PDA / CSC bilgilerini elinizle yazmanız gerekiyor. Phone INFO sayesinde bu bilgileri de öğrenebilirsiniz.
  • İndirdiğiniz ROM dosyasını ODIN kullanarak yüklemek mümkün. Buraya tıklayarak Samsung Galaxy J5 için hazırladığımız örnek ROM güncelleme yazısını okuyabilirsiniz.