Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy S7 edge Kamera Sorunu ve Çözümü

Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge kamera sorunu ve çözümünü ele alıyoruz. Samsung’un Galaxy S serisi amiral gemisi akıllı telefonlarına bu yıl Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge modelleri dahil edildi. Cihazlar göze hoş gelen tasarımları, üstün gövde kaliteleri, güçlü işlemci ve grafik işlemcileri, depolama alanını genişletme olanakları, daha iyi kameraları, su / toza dayanıklı yapıları ve uzun pil ömürleri ile ön plana çıkmayı başardı. Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge kamera sorunu yaşayan kullanıcılar var. Dilerseniz bu sorunun nasıl üstesinden gelinebileceğine yakından bakalım.

Samsung Galaxy S7 edge Kamera Sorunu ve Çözümü

Samsung Galaxy S7 Edge Kamera Sorunu ve Çözümü 1

Kullanıcılar kamera uygulamasını çalıştırmak istediklerinde siyah bir arayüz ve “Warning: Camera Failed.” uyarısı ile karşı karşıya kalabiliyor. Sorun daha çok Galaxy S7’de ortaya çıksa da bazı Galaxy S7 edge kullanıcıları da bu hatayı aldıklarını ifade ediyor.

  • Warning: Camera Failed.” hatasının nedeni olarak “Smart Stay” özelliği işaret ediliyor. Smart Stay siz akıllı telefonun ekranına bakarken ön kamerayı sizi takip etmek için kullanıyor, duruma bakılırsa siz arka kameraya erişmek istediğinizde bir şekilde problem ortaya çıkıyor. Geçici bir çözüm olarak “Settings” – “Display” (Ayarlar – Ekran) aşamalarını izleyip “Smart Stay” özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz. Bu yaygın olarak görülen ve bilinen bir sorun, Samsung’un kısa süre içerisinde bir güncelleme sunması bekleniyor.