Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO: Kaçan Pokemonları Takip Etmek

Pokemon GO‘da pokemonları yakalarken kullanılabilecek bazı püf noktaları bulunuyor. Pokemonu bulmak işin bir diğer kısmı ancak bir pokemonun izini sürebilmek ve onu takip edip bulmak beceri gerektiren asıl iş. Şimdi kaçan pokemonları takip etmek nasıl yapılır öğrenelim.

Kaçan Pokemonları Takip Etmek

Tüm pokemonlar statik değiller ve bazılarının izini sürmeniz gerekir. Bir pokemonun izini sürmek herhangi bir video oyunundan alışık olduğunuz mekaniklerden farklıdır. Esasında çok karmaşık bir sistem değil fakat olayların gerçek dünyada yaşanıyor olması durumu epey farklı hale getiriyor.

Öncelikle burada birkaç farklı yöntem bulunuyor. Ancak ilerleyen güncellemelerde iz sürerken kullanılan bu yöntemler tamamen değişebilir ve bir pokemonun izini sürmenin en iyi yolu artık bunlar olmayabilir. Ancak biz yinede şuan da kullanabileceğiniz en pratik yöntemleri vereceğiz.

pokemon go

Farz edelim ki bir pokemonu yakalamak için ilerlerken bir anda Nearby Pokemon listenizde Bulbasaur belirdi ve anlaşılabilir bir şekilde hemen onu yakalamak için harekete geçmek istediniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli şey Bulbasaur’un altındaki ayak izleri olacak. Bu izler pokemon ile aranızdaki mesafeyi simgeler. Ancak burada asıl önemli olan mesafeden ziyade yönü iyi kestirmek.

Birçok insan Bulbasaur’un üstüne dokunup onu ana ekrana ekleyerek ayak izlerini buradan canlı olarak takip etmenin iyi bir fikir olduğunu düşünecektir. Ancak bunu yapmak yerine eğer Nearby listenizi aktif ve Bulbasaur’u işaretlenmemiş halde bırakırsanız bir noktaya yürüdüğünüzde listeyi tekrar kontrol ederek size en yakın ve en uzaktaki pokemonları Bulbasaur ile dahil anlık olarak takip edebilirsiniz. Size en yakın olanlar sol üstte ve en uzakta bulunanlar ise sağ altta listelenir.

İlginizi Çekebilir:  İyi Bir Oyun Bilgisayarı Nasıl Olmalı?

Bulbasaur’u takip etmeye devam ederken listenin neresinde bulunduğuna dikkat edin. Eğer listenin sol üst tarafına doğru tırmanıyorsa bu demektir ki ona doğru yaklaşıyor ve doğru yönde ilerliyorsunuz. Balbasaur listenin en tepesine geldiğinde yürümeye devam edin ta ki listedeki yeri değişene kadar. Eğer listede aşağı indiğini farkederseniz yürüdüğünüz yönün tam zıttı yönde hareket etmeye başlayın. Listeyi tırmanmaya başladığı sürece doğru yönde gidiyorsunuz demektir.

Bu yöntemi kullanarak bir pokemona çok kolay bir şekilde yaklaşabilirsiniz. Pokemonun altındaki ayak izleri artık görünmemeye başladığında ona çok yakınsınız demektir. Bu noktada etrafınıza bakmak ve birkaç adım daha hareket etmek pokemonu bulmak için yeterli olacaktır.

Kaçan Pokemonları Takip Etmek

Incense yeni tütsülerde bir pokemonun izini sürmek için kullanılabilir. Ancak bunları eğer çok çaresiz hissediyorsanız kullanın çünkü elde edilmesi çok kolay değiller ve bazı zor durumlarda daha çok işinize yarayabilir. Incense kullanıldığında pokemonu size doğru çeker.

Pokemon GO‘da kaçan pokemonları takip etmek için kullanabileceğiniz en iyi püf noktaları bunlardı. Sizde adımları dikkatlice uyguladığınız takdirde dilediğiniz hemen tüm pokemonları kolaylıkla takip edebilir ve yakalabilirsiniz. Konu hakkında daha fazla sorunuz varsa yorum bırakmayı unutmayın.