Kategoriler
Rehberler

Android: Sahte GPS Konumu Oluşturmak

Android’li akıllı telefonlarda sahte GPS konumu oluşturmak isteyen takipçilerimizi sevindirecek bir rehberle karşınızdayız. İnternet ona akıllı telefonlarımızın küçük ekranlarından erişsek dahi harika bir şey. Ancak bazı hizmet ve servislerde bölge kısıtlamaları belirleniyor ve bu nedenle örneğin ABD dışında yaşayan kullanıcılar bazı hizmetlerden faydalanamıyor. Bir hizmetten faydalanmak için fiziksel olarak yer değiştirmek mantıksız olduğu ve pek de mümkün görünmediği için kullanıcılar doğal olarak sahte GPS konumu oluşturmak istiyor. İşlemin root erişimine ihtiyaç duymadığını belirtelim.

Android: Sahte GPS Konumu Oluşturmak

Sahte GPS konumu oluşturmak için öncelikle GPS verisini “spoofing” edecek bir uygulamaya ihtiyacınız var. Biz bu rehberi hazırlarken Fake GPS Location Spoofer Free’den yararlandık. Bu uygulamayı akıllı telefonunuza yükleyin ve çalıştırın. GPS etkin değilse sizden GPS’i etkinleştirmenizi isteyecektir. Araç aynı zamanda Wi-Fi’ı devre dışı bırakmanızı öneriyor, çünkü Android’li akıllı telefonlar konum belirlemek için genellikle Wi-Fi’dan da yardım alıyor. Yalnızca GPS’le konum belirlenmesi için “Settings” menüsünden konum ayarlarına erişin ve “Mode” seçeneğini bulun.

Sahte GPS Konumu Oluşturmak 1

Android’de sahte GPS konumu oluşturmak için geliştirici modunun etkinleştirilmesine ihtiyaç var. Android “Settings” menüsünden “About device” seçeneğine girin ve “Build number” seçeneğinin üzerine 7 defa arka arkaya dokunun. Geliştirici modunun etkinleştirildiği uyarısını göreceksiniz.

Sahte GPS Konumu Oluşturmak 2

Artık bir geliştiricisiniz, “Settings” menüsüne geri dönün ve geliştirici seçeneklerinin bulunduğu “Developer options” a erişin. Alt menüden “Allow mock location” yani “Sahte konumlara izin ver” seçeneğini işaretleyin. Sahte konum oluşturma işleminde sorun yaşıyorsanız akıllı telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz.

Sahte GPS Konumu Oluşturmak 3

Akıllı telefonunuzda Android 6.0 ya da daha güncel bir firmware kuruluysa sahte konumlara izin veren seçeneği etkinleştirdiğinizde sahte konum oluşturma işleminde kullanmak istediğiniz uygulamayı seçmeniz için bir menü karşınıza gelecektir. Yüklediğiniz uygulamayı bu aşamada seçebilirsiniz.

Sahte GPS Konumu Oluşturmak 4

Şimdi sahte konum oluşturma uygulamasına geri dönün. Tek yapmanız gereken dilediğiniz bir konumu belirlemek ve o konumun üzerine çift dokunmak. Bu sayede diğer uygulamalar ve konum kısıtlamalı hizmetlerde sınırları aşarak kendinizi dilediğiniz ülkede / şehirde gösterebilirsiniz. Uygulamayı Google Play mağazasından arayarak ya da bu bağlantıya erişerek cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Sahte GPS Konumu Oluşturmak 5
İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları