Kategoriler
Konular

Android’de Resimlerin Üstüne Yazı Yazma Uygulamaları

Android’de Resimlerin Üstüne Yazı Yazma Uygulamaları

Günümüzde sosyal medyada çeşitli sayfalardan, arkadaşlarımızdan veya reklamlardan yüzlerce görsel karşımıza çıkıyor. Hiç şüphesiz akılda kalıcı olan başarılı çalışmalar dikkatlerden kaçmıyor ancak bizim size tavsiyemiz, görsellerin üzerine doğrudan yazı yazarak takipçilerinizi etkilemeniz yönünde. Bunun için yazımızda Android’de resimlerin üzerine yazı yazma uygulamalarını ele alıyoruz. Sizlerle beraber birbirinden güzel beş uygulamayı yakından inceleyeceğiz.

Android’de resimlerin üzerine yazı yazma oldukça basit bir işlem. Bunun için geliştirilmiş pratik ve ücretsiz uygulamalar var. Kısacası bizi bu tip dikkat çekici sosyal medya görselleri için bilgisayarda görsel düzenlemeye mahkum etmiyorlar. İlk tavsiyemizle başlayalım.

Textgram

Android: Resimlerin Üstüne Yazı Yazma Uygulamaları

Android’de resimlerin üzerine yazı yazma konusunda bizim için sanıyoruz ki en güçlü aday Textgram. Textgram aslında adından da anlayabileceğiniz gibi Instagram için resimlere yazı yazma uygulaması. Ama tabii diğer uygulamalar için de güzel çıkışlar verebiliyor. Taslak bir çalışma ile başlayarak üzerine ekleyeceğiniz dikkat çekici yazı ve ikonlarla gerçekten sıra dışı bir mesaj elde edebilirsiniz. Uygulamada yazı tipi, büyüklük, çıkartma ekleme ve daha birçok seçenek mevcut. Kesinlikle hoşunuza gidecek. Ayrıca uygulama içindeki Store kısmından ek arka planlar, yazı tipleri ve çıkartmalar indirebilirsiniz. Uygulama rahatsız etmeyecek düzeyde reklam içeriyor. 1.99 USD karşılığı TL ödeyerek reklamları kapatabilirsiniz. Uygulamada görsel düzenlemesini bitirdiğinizde doğrudan sosyal medya paylaşımı yapılabiliyor.

PixelLab

Android: Resimlerin Üstüne Yazı Yazma Uygulamaları

Android’de resimlerin üzerine yazı yazma uygulamaları arasında ikinci sıraya PixelLab uygulaması oturuyor. PixelLab özellikle resim ve metin maskeleme özellikleri ile sıra dışı olmayı başaran bir uygulama. Uygulamada görselleri kolaylıkla elden geçirebilirsiniz. Arka planlara çapraz çizgiler ekleyerek dikkat çekiciliği artırabilir, metinlere etiketler, çevre çizgisi, üç boyut hissi ve yansımalarla görsel zenginlik kazandırabilirsiniz. Uygulamanın güzel olan bir tarafı sadece tek bir sekmede reklam içermesi. Reklamları kaldırmaya veya ücretli sürüme geçmeye dair bir seçenek sunulmuyor. Tabii bugün için böyle, yarını bilemeyiz. Uygulamada sadece arka planların çeşitliliğini yetersiz bulduk. Bir önceki uygulama olan Textgram’a göre biraz daha basit kalıyorlar. Yazı yazılan fotoğrafı dışarıya aktarma ve sosyal medyada paylaşma oldukça basit.

İlginizi Çekebilir:  iPhone için fotoğraftan arkaplan temizleme uygulamaları

Phonto

Android: Resimlerin Üstüne Yazı Yazma Uygulamaları

Phonto bizim iOS’tan tanıdığımız bir resim üzerine yazı yazma uygulaması. Android’de de aynı güçlü rüzgarı estirmeye kararlı görünüyor. Uygulamada çalışma alanında dikkat çeken bir reklam var ve diğer sayfalara geçtiğinizde bu kayboluyor. Phonto’yu sevmemizin nedenlerinden birisi özellikle yazı yazma tarafında çok güçlü olması. Etiket, efekt veya çerçeve gibi detaylardan arındırılmış bir uygulama. Bu açıdan da en zengini diyebiliriz. Güzel taslaklarla etkileyici başlangıçlar yapmanız için birebir. İş biraz daha taslağa geldiğinde ise 1.35 USD ödemeniz gerekiyor. Kendi taslak görsellerinizi ise kullanmanızda bir kısıtlama bulunmuyor.

Best Font

Android: Resimlerin Üstüne Yazı Yazma Uygulamaları

Best Font müthiş yaratıcı bir uygulama değil ancak amacımız dikkat çekici görseller üretmekse akıllı telefonunuzda bulunmasında fayda var. Örneğin fotoğraflarınızdan birine küçük bir güneş simgesini kolaylıkla ekleyip bir slogan yapıştırabilirsiniz. Bu tarz özelleştirmeler için oldukça ideal. Fakat menüleri gerçekten de bir labirent zorluğunda üretilmiş. Android’de resimlerin üzerine yazı yazma konusunda iş görecektir. Oldukça hoş çerçeveler, yazı tipleri, etiket tonları ve farklı efektler içeriyor. Detaylı incelediğimizde uygulamanın Instagram odaklı geliştirildiği net bir şekilde anlaşılıyor. Şablon desteğinin olmaması ise bizi hayal kırıklığına uğratıyor. Arada dev boyutta reklamlar gelip gidiyor, bazen tam ekran reklamlar da görebiliyoruz. Reklamları kaldırmak için ödeme seçeneği sunmaması ise en garibi. Düzenleme sırasında ise bizi reklam göstererek rahatsız etmiyor. Yani kullanılabilir düzeyde bir uygulama.

Instaquote

Instaquote

Instaquote, Instagram için resimlerin üzerine yazı yazma yapabileceğiniz harika uygulamalardan biri ve tavsiye listemizdeki vazgeçilmezler arasında. Uygulama hoşunuza gidecek birçok seçeneğe sahip ancak hoşunuza gitmeyecek olan tek detay filigran uyguluyor olması olabilir yani yapılan her fotoğrafın sağ alt köşesine Instaquote logosu koyup tanıtımını yapıyor. 1.99 USD karşılığında PRO sürüme geçilebiliyor. Ayrıca iOS tarafında da popüler seçeneklerden biri olduğunu belirtelim.