Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO’da Stardust Kazanmanın Yolları

Pokemon GO’da Stardust kazanmanın yolları hakkında yazmak istedik. Oyun henüz yeni yayınlandı ancak görünüşe göre şimdiden milyonlarca oyuncu tarafından oynanıyor. Oyun size gerçek dünyada dolaşma ve Pokemon yakalama imkanı sunuyor. Bu birçok insanın uzun yıllardır beklediği bir şeydi.

Pokemon GO’da Stardust Kazanmanın Yolları

Oyunda ilerlerken toplayabileceğiniz çeşitli nesneler var. Bunların en önemlilerinden biri de Stardust ismindeki eşyalar. Stardust nesnesi Pokemon’unuzu daha güçlü yapmak için kullanılır. Yani eğer iyi bir Pokemon eğitmeni olmak istiyorsanız bunlardan hayli fazla sayıda toplamanız gerek.

Ancak daha önceki yazılarımızda bahsettiğimiz gibi oyun hiçbir konuda sizin elinizden tutmuyor. Yani bazı şeyleri kendi başınıza çözmelisiniz. Bizde bu yazımızda oyunun önemli bir parçası olan Stardust’ların üstünden geçmek istedik.

pokemon go'da stardust

Stardust elde etmenin ilk ve ana yolu Pokemon yakalamaya devam etmektir. Yakaladığınız her bir Pokemon için 100 Stardust ve 3 Candy kazanırsınız. Ancak şuradaki yazımızda bahsettiğimiz gibi Candy eşyalarından farklı olarak profesöre transfer ettiğiniz Pokemon’lar için Stardust almazsınız.

Stardust toplamanın bir başka yolu daha var. O da eğer bir Gym’i ele geçirirseniz ve her gün orada kalmaya devam ederseniz kazanacağınız ödüllerdir. Bunlar her 20 saatte bir verilen bir miktar Coin ve ayrıca Stardust‘lardır. Bunları orayı savunmanız sonucunda verilen Defender Bonus ile elde edersiniz.

Yani daha fazla Stardust kazanmanın anahtarı Pokemon’unuzu elinizdeki Stardust’lar ile güçlendirerek onu bir Gym’i uzun bir süre tutacak kadar iyi hale getirmekten geçiyor.

Pokemon GO’da daha fazla Stardust kazanmak hakkında bilmeniz gerekenler bunlardı. Konu hakkında daha fazla sorunuz varsa yorum bırakabilir ve “Pokemon GO’da Candy Kazanmanın Yolları” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Sitede yazılan tüm Pokemon GO içerikleri için de buraya tıklamanızı rica ediyoruz.