Kategoriler
Haberler

ASUS ZenFone Modellerinde Pokemon GO’nun Çalışmaması

Dünyanın en popüler mobil oyunu Pokemon GO, ASUS marka telefonlarla uyumlu değil. Çünkü oyunu geliştiren firma Pokemon GO’nun Intel işlemcilerle uyumlu olmadığını belirtmişti. Doğal olarak ASUS’un popüler telefonları ZenFone 2 ve ZenFone 5 gibi modelleri de Pokemon GO ile uyumsuz kalıyor. Bu da ASUS kullanıcılarında büyük bir öfke uyandırmışa benziyor. Resmi forumlarında 30 küsür sayfalık bir konu dahi var; http://www.asus.com/zentalk/thread-82207-1-1.html Durum o kadar umutsuz bir hal aldı ki, kullanıcılar Change.org sitesinden imza toplayacak duruma geldi.

ASUS ZenFone’un Pokemon GO Desteklemeyen Modelleri

  • ASUS ZenFone 5
  • ASUS ZenFone 2
  • ASUS ZenFone 6

Sonuç olarak Intel’in Atom işlemcileri yüzbinlerce ASUS kullanıcısını Pokemon GO zevkinden mahrum bırakmışa benziyor. Geliştirici tarafından da herhangi bir bilgi gelmediğine göre, durum bir süre daha bu şekilde devam edecek. Çünkü Intel işlemcili telefonlara uyumluluk getirmeye çalışmak, çok ayrı bir iş yükü ve bu efora değecek bir hacim şu an için yok. Sitemizdeki tüm Pokemon GO içeriklerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

GÜNCELLEME: Yeni Android güncellemesiyle beraber Intel işlemcilere resmi olarak açıklanmasa da Intel desteği geldi! BURAYA TIKLAYIN