Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO: Nadir Pokemon’ları Bulmak

Pokemon GO gizemlerle dolu bir oyun olsa da bu açık ki Pokemon’ları yakalamak oyunun ana parçasını oluşturuyor ama hangi eğitmen Pokemon listesinin yalnızca Weedle ve Pidgey‘lerden oluşmasını ister ki? Herkes arkadaşlarını kıskandıracak nadir Pokemon‘lar yakalamak ister. Peki bunlar nerede bulunur ve nasıl yakalanırlar?

Nadir Pokemon’ları Bulmak

Pokemon GO hala çok yeni bir oyun ve bu soruya basit bir cevap vermek kolay değil. Ne yazık ki Rare yani nadir Pokemon’ları bulmak tamamen rastgele gerçekleşen bir olay ve tahmin ettiğiniz gibi biraz da nasipli olmayı gerektiyor. Ancak şans değiştirilemez bir şey değil ve bu konuda sizler için birkaç püf noktamız var.

Eğer nadir bir Pokemon bulmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken kalabalık bir alanda bulunmak olacak. Eğer etrafınızda çok sayıda Pokemon görüyorsanız sürekli tetikte olun. Bunlardan biri nadir bir tanesi olabilir. Zira Pokemon’ların seyrek bulunduğu bir alandaysanız bu şans faktörü daha da aşağı çekiliyor.

Nadir Pokemon

Pokemon GO’da nadir Pokemon bulmak hakkında şuan için verilebilecek en iyi ipucu birbirinden farklı bölgelerde bolca dolaşmak olacak. Sürekli aynı alanda bulunmak yerine farklı çevre koşullarının olduğu alanlara gidin. Çünkü Pokemon türleri çevreye göre farklılık gösterir. Örneğin, su birikintilerinin bolca olduğu bi alandaysanız birkaç su Pokemon’una rastlama şansınız var demektir ve içlerinden bir tanesi nadir olabilir. Aynı şey sahil gibi alanlar için de geçerlidir.

Eğer daha çok kırsal bir alanda bulunuyorsanız ve genel anlamda Pokemon bulmada sıkıntı yaşıyorsanız ekranınızdaki hışırtılı yapraklara mutlaka göz atın. Bunlar hakkında daha fazla bilgiyi Yaprakların Anlamı Nedir? Pokemon Nasıl Bulunur? başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Yakınlarınızda olan tüm Pokemon’ları haritanın sol altında bulunan menüye dokunarak açılan listeden izleyebilirsiniz. Bu Pokemon’ların altında ayak izleri bulunur. Bunlar Pokemon’dan ne kadar uzakta olduğunuzu gösterir. Eğer hiç ayak izi görmüyorsanız Pokemon’a çok yakınsınız demektir ve bu belki de bir nadir Pokemon olabilir.

3 ayak izi Pokemon’un sizden 150m ila 225m, 2 ayak izi 75m ile 150m ve 1 ayak izi ise 40m ile 75m arası uzaklıkta olduğunu gösterir. Eğer hiç ayak izi görmüyorsanız sizden en fazla 40 metre uzaklıktadır.

Nadir Pokemon

Eğer nadir Pokemon yakalama konusunda tamamen çaresiz hissediyorsanız bu noktada bazı eşyalardan faydalanabilirsiniz. Örneğin, Incense yani tütsü nesnesi yakınlarınızdaki hemen tüm Pokemon’ları sınırlı bir süre için bulunduğunuz noktaya çeker. Böylelikle kısa bir süre içinde çevrenizdeki tüm Pokemon’ları tarayarak içlerinden birinin nadir olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Rare Pokemon yakalama hakkında bilmeniz gerekenler şimdilik bunlar. Bu Pokemon’lar harita üzerinde rastgele biçimde dağılmış olduklarından herhangi birini bulmanın kesin bir yolu yok. Tek yapmanız gereken bolca dolaşmak ve oyunun size sunduğu bazı eşyalardan faydalanmak olacak. Konu hakkında daha fazla sorunuz için yorum bırakmayı unutmayın.