Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO’da Takım Oluşturma ve Takıma Girme

Pokemon GO oyuncuların takımlar etrafında birleşmesine ve bu sayede birbirlerine destek olarak Gym’leri ele geçirmesine imkan veriyor. Bu özellik oyun daha henüz çıkmadan önce duyurulduğunda herkes tıpkı Team Rocket gibi kendi takımını oluşturabileceğini düşündü. Ancak gerçekte durum biraz daha farklı ama bundan daha basit.

Takım Oluşturma ve Takıma Girme

Herkes Pokemon GO’da nasıl takım oluşturulur ya da bir takıma nasıl girilir merak ediyor. Ancak gerçek şu ki oyunda kendi takımınızı oluşturmanız mümkün değil. Onun yerine herkesin yaptığı gibi varolan üç takımdan birine katılmalısınız.

Bu takımlar Pokemon GO’da üç farklı isme ve renge sahipler. Kırmızı, Mavi ve Sarı renkleriyle birbirinden ayrılan takımların orijinal isimleri ise sırasıyla Team Valor, Team Mystic ve Team Instinct şeklinde.

Kendiniz bir takım kuramazsınız ancak bunlardan bir tanesine girerek kendi grubunuz için mücadele verebilirsiniz. Eğer hangi takıma katılacağınızdan emin değilseniz şuradaki anketimizi kullanarak size en uygun takımın hangisi olduğuna karar verebilirsiniz.

Takım Oluşturma ve Takıma Girme

Pokemon GO’da bir takıma girmek için 5. seviyeye ulaşmanız gerek. Ancak merak etmeyin bu çok uzun sürmeyecek. Sadece karşılaştığınız tüm pokemonları yakalayarak dahi yalnızca 1 ya da 2 saat içinde 5. seviye ulaşabilirsiniz. Ardından ise yakınızda bulunan bir Gym‘e giderek hangi takıma katılacağınızı seçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  İyi Bir Oyun Bilgisayarı Nasıl Olmalı?

Takımınızı seçtikten sonra eğer o bölge size aitse Pokemon’unuzu içeri atayarak savunmaya yardım edebilir veya rakip takıma aitse ele geçirmek için takımınıza destek olabilirsiniz. Gym’leri ele geçirmek hakkında daha fazla bilgi için şuradaki Gym Nedir? Gym Lideri Nasıl Olunur? başlıklı yazımıza göz atın.

Pokemon GO içerisinde çok sayıda mekanik barındıran karmaşık bir oyun. Ancak hazırladığımız rehberlerle sorularınıza elimizden geldiğince cevap bulmaya çalışacağız. Eğer merak ettiğiniz başka konular varsa bunları yorum kısmında belirtmeyi unutmayın.