Kategoriler
Rehberler

Android: Müzikleri Bluetooth Kulaklıktaki Ses Tuşları ile Değiştirme

Android: Müzikleri Bluetooth Kulaklıktaki Ses Tuşları ile Değiştirme

Bluetooth kulaklık ile müzik dinlemeyi sevenlerdenseniz, sıradaki püf noktamız sizin için geliyor. Bildiğiniz gibi bazı Bluetooth kulaklık modelleri ses seviyesi ayarından daha ötesini sunmayabiliyor. Daha doğrusu üzerinde müzik değişimi içik ek tuşlar barındırmayabiliyor. Eğer siz de bu tip bir Bluetooth kulaklığa sahipseniz Android’de müzikleri Bluetooth kulaklıktaki ses tuşları ile değiştirme yapabilirsiniz. Bunun için telefonunuza Root atmadan kullanabileceğiniz basit bir uygulamaya ihtiyacınız olacak.

https://apkpure.com/tr/smart-pocket/com.smartvibration

Android’de müzikleri Bluetooth kulaklıktaki ses tuşu ile değiştirme uygulamasının farklı görevleri var. Diğer özelliklerden de kısaca bahsedeceğiz ancak bu yazımızda ağırlıklı olarak Bluetooth kulaklıktan müzik dinleyen kullanıcıların bu sorununa çare bulacağız. Uygulama tek bir ekrandan oluşuyor ve kullanımı oldukça basit. Yapacağınız birkaç küçük ayarla artık çalan müzikleri ses tuşlarından da değiştirme şansınız olacak.

Android Müzikleri Bluetooth Kulaklıktaki Ses Tuşu İle Değiştirme

Uygulamayı yükledikten sonra ilk olarak bildirim erişimi yetkisi vermeniz gerekiyor. Uygulama normal şartlarda izin için sizi doğrudan bu ekrana götürüyor. Eğer götürmezse aşağıdaki yolu izleyerek Bildirim erişimi menüsüne ulaşın.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?

Kilit ekranı ve güvenlik > Diğer güvenlik ayarları > Bildirim erişimi

Burada uygulamaın karşısındaki sürgüyü çekin. Artık uygulama içindeki ayarlara hazırız demektir.

Android Müzikleri Bluetooth Kulaklıktaki Ses Tuşu İle Değiştirme (1)

Android’de müzikleri Bluetooth kulaklıktaki ses tuşu ile değiştirme uygulamasının diğer özelliklerine kısaca bir değinelim. Örneğin; akıllı telefonunuz sadece cebinizdeyken titreyecek şekilde ayarlayabiliyorsunuz. Yani şöyle düşünün: Akıllı telefonunuz cebinizde değilken hem titreyecek hem de sesli çalacak. Cebinizdeyken de sadece titreyecek. Üstelik burada kişiselleştirilebilir olarak titreşim ayarlama şansınız da var. Aynı şekilde kısa mesajlar için veya WhatsApp, Viber ve Facebook mesajları için de telefonunuzun sadece cebinizdeyken titremesini ayarlayabiliyorsunuz.

Android Müzikleri Bluetooth Kulaklıktaki Ses Tuşu İle Değiştirme (2)

Bizim ilgilendiğimiz kısım müzikleri Bluetooth kulaklıktaki ses tuşu ile değiştirme. Sayfanın altına doğru müzikle ilgili olan kısmı göreceksiniz. Burada ilk olarak Volume Buttons Skip Track kısmını açmalısınız. Fakat bu durumda ses seviyesini ayarlamak için tuşlara her basışınızda şarkı değişimi riski var. O yüzden altındaki Double Click Skip Track kısmını da seçin ki ses tuşuna çift basarak şarkı değişimi yapabilin. Ayrıca şarkı değişimi sırasında titreşim de buradan ayarlanabiliyor.