Kategoriler
Rehberler

iOS, Android ve Bilgisayar Arasında Kopyala – Yapıştır Yapmak

iOS, Android ve Windows PC arasında kopyala yapıştır yapmak günlük hayatta işlerinizi oldukça kolaylaştırabilecek harika bir işlem. Farklı işletim sistemleri arasında paylaşımlı pano oluşturmak için yararlanılabilecek çeşitli araçlar mevcut, biz bugün kolayca kullanılabilen ve ücretsiz olan bir çözüme değineceğiz. Bizler iOS, Android ve Windows PC arasında kopyala yapıştır yapmak için Pushbullet hizmetinden yararlanıyoruz. Dilerseniz aracı daha yakından tanıyalım.

iOS, Android ve Windows PC Arasında Kopyala Yapıştır Yapmak

Android

Google Play uygulama mağazasına erişin ve “Pushbullet – SMS on PC” uygulamasını indirin. Uygulamayı açın ve Google veya Facebook hesabınızla oturum açın. Bu aşamada diğer cihazlarınızda da aynı hesapla oturum açmanız gerektiğini hatırlatmak istiyoruz. Uygulamada akıllı telefondaki bildirimlerin Windows bilgisayara gönderilmesine olanak tanıyan opsiyonel bir seçenek de mevcut, dilerseniz bunu etkinleştirebilirsiniz..

iOS, Android ve Windows PC Arasında Kopyala Yapıştır Yapmak 1

Ondan faydalanmak isterseniz “Enable” seçeneğine basitçe dokunun, Pushbullet’ın erişim talebine onay verin. Sonraki aşamada PC ya da tabletinizden mesajlaşma özelliğini etkinleştirebilirsiniz. Tüm aşamaları geçtiğinizde Pushbullet cihazınızın paylaşım menüsüne dahil olacaktır, bu sayede kopyaladığınız metinleri ya da dosyaları diğer cihazlarınıza gönderme olanağına kavuşacaksınız.

iOS, Android ve Windows PC Arasında Kopyala Yapıştır Yapmak 2

iOS

‎Connecting to the App Store
‎Connecting to the App Store
Developer: Unknown
Price: Free

App Store’a gidin, resmi Pushbullet uygulamasını cihazınıza yükleyin ve Facebook ya da Google hesabınızla oturum açın. Tabii diğer cihazlarınızda hangi hesabınızla oturum açtıysanız burada da aynı hesabı tercih etmeniz gerekecek. Sonraki aşamada Pushbullet’ın bildirimleri göndermesini istiyorsanız bu özelliği aktif hale getirin. Uygulama iOS paylaşım menüsüne kendisini dahil edecektir, kopyaladığınız metin içeriklerini ve dosyalarınızı oturum açtığınız diğer cihazlara kolayca ulaştırabileceksiniz. Şu anda maalesef iOS ile Windows PC’den mesajlaşma özelliği kullanılamıyor, iOS cihazlardaki bildirimler de yalnızca Mac bilgisayarlara iletilebiliyor.

iOS, Android ve Windows PC Arasında Kopyala Yapıştır Yapmak 3

Windows PC

Pushbullet’ı Windows bilgisayarda web tarayıcı eklentisi ya da program aracılığıyla kullanabiliyorsunuz. Chrome kullanıcısıysanız Pushbullet eklentisinin bu tarayıcıda sorunsuz çalıştığını ve hizmeti eklenti yardımıyla kullanabileceğinizi belirtelim. Chrome Web Store’a gidin ve resmi Pushbullet eklentisini indirin. Diğer cihazlarınızda oturum açtığınız hesabınızla bu eklentide de oturum açın. Pushbullet eklentisinin seçeneği Google Chrome sağ tıklama menüsüne dahil edilecektir. Bu seçenek Google Chrome dışında kullanılabilir değil.

iOS, Android ve Windows PC Arasında Kopyala Yapıştır Yapmak 4

Pushbullet – Chrome
Pushbullet – Firefox
Pushbullet – Opera

Pushbullet internet sitesine erişin ve Pushbullet Windows yazılımını indirin. Daha önce kullandığınız hesabınızla oturum açın. Windows yazılımı tarayıcı eklentilerine kıyasla daha esnek çalışma olanağı sunuyor, kopyala – yapıştır işlevini Chrome dışında da kullanabiliyorsunuz.

iOS, Android ve Windows PC Arasında Kopyala Yapıştır Yapmak 5

İşlem bu kadar basit! Artık farklı cihazlarınız arasında kopyala – yapıştır işlemi gerçekleştirebilecek, dosya gönderebilecek, PC’nizden mesajlaşabilecek, Android cihaza sahipseniz daha fazla işlevden yararlanabileceksiniz. Pushbullet’ın PRO versiyonunda gerçek bir evrensel kopyala – yapıştır işlevi sunuluyor, bilgisayarınızdaki kopyalama seçeneğiyle seçtiğiniz metni farklı bir cihazda doğrudan yapıştırabiliyorsunuz. PRO versiyona aylık 4.99 $ veya yıllık 39.99 $ karşılığında abone olunabilmekte. Aracın ücretsiz versiyonunun da harika iş çıkardığını sözlerimize ekleyelim.

İlginizi Çekebilir:  Yüksek fiyata cep telefonu alan yerler