Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon’ların Evrimi Hakkında Alternatif Çizimler

Bir Tumblr blogu olan In-Progress Pokemon‘un arkasındaki sanatçının hazırladığı çalışmalar “Pokemon’ların evrimi daha detaylı olsaydı nasıl görünürlerdi? sorusunu ortaya koyuyor. Pokemon dünyasındaki en bilinen türlerden bazılarını ele alan sanatçı onları tıpkı gerçek hayattaki hayvanların geçirdiği başkaşımlar gibi daha gerçekçi şekilde evrimleştirmiş. Ortaya çıkan sonuç ise gerçekten etkileyici.

Pokemon’ların Evrimi

Şimdi Pokemon’ların evrimi hakkındaki detaylı çalışmaları ve sanatçının bunlar üzerindeki ifadelerini görelim. Kendisi çizimleri hazırlarken Pokemon’ların bu karakteristik özelliklerini göz önünde bulundurmuş.

1. Bulbasaur’un Ara Evrimleri

Pokemon'ların Evrimi

İlk nesil Pokemon’lardan Bulbasaur için çizilen alternatif iki evrim aşaması bu şekilde görünüyor. Sanatçının Pokemon üzerindeki izlenimleri ise şöyle:

“Bulbasaur‘lar arkasında bir çiçek soğanı ile doğarlar. Bu Pokemonlar yaşlandıkça arkasındaki çiçek de büyür. Sırtlarındaki çiçeği bol bol güneşte beslerler. Bulbasaur yeterince yaş aldığında soğan açılır ve içindeki çiçek ortaya çıkar. “

Ivysaur zamanın büyük çoğunluğunu beslenmek için kullanır. Bu süreçte çiçeği daha fazla güneş alır ve en sonunda en büyük boyutuna ulaşır. Ayrıca çiçeğinin kokusu ile Pokemon’ları kendine çekebilir.

2. Charmander’a Alternatif Bir Bakış

Pokemon'ların Evrimi

Yine Charmander için hazırlanmış iki alternatif evrim aşamasını görüyoruz.

“Charmander‘lar büyümeye başladıkça turuncu renkleri daha koyu bir hal alır. Başlarının arkasındaki boynuz büyür. Kuyruklarındaki ateş sayesinde kendilerini aşırı derecede koruyabilirler. Bu ateş aynı zamanda onların yaşam enerjilerinin bir göstergesidir. Evrimleşinceye kadar sevimli kalırlar.

Sağlıklı bir Charmeleon‘un içsel ateşi yeterli sıcaklığa ulaştığında kanatları filizlenmeye başlar. Yeni form almış kanatları kendini havaya kaldırmak için fazla zayıftır. Pokemon büyüdükçe tek boynuzu çift hale gelir. Kanatları yeterince büyüdüğünde ise uçmaya başlayabilir. Charmeleon’lar kibirli olmalarıyla tanınır. “

3. Squirtle’ın Diğer Tüylü Formları

Pokemon'ların Evrimi

İlk nesil Pokemon’lardan Squirtle bu çizimlerle oldukça şirin görünmüş. Sanatçının izlenimleri ise şöyle:

“Olgunlaşmakta olan Squirtle‘ın kulakları belirginleşmeye başlar. Bu onların yüzerken denge kurmalarını sağlar. Bu Pokemon’lar daha derin sulara yüzdükçe kuyruklarındaki tüyler daha da büyümeye başlar ve böylece ihtiyaçları olan havayı kuyruklarında depolayabilirler.

Wartortle yaşına ulaştıklarında kabuklarında büyümekte olan su topu ortaya çıkar. Kazandıkları ekstra ağırlık su toplarının geri tepmesi karşısında ayakta durmalarına yardım eder. Wartortle yeterince büyüdüğünde kulakları ve kuyruğundaki tüyleri döker. “

4. Snorunt Evrimini Yeniden Tasarlamak

Snorunt

Snorunt’un bu yeni evrimleri orijinallerinden oldukça farklılar. Ancak daha akla yatkın göründükleri de ortada, oldukça başarılı.

“Snorunt evrimleşirken vücutlarını saran örtü ürettikleri buz ile sertleşerek zırh biçimini alır. Kaya gibi vücutlarından yayılan manyetizmanın onları havaya yükselten güç olduğuna inanılır. Bazı aylarda dişi Snorunt‘lar karlı dağlardaki derin mağara sistemlerine yerleşir. Burada gizemli bir şekilde kurdukları buz sütunları ile mağaralardan yayılan ışığı yansıtarak duvarların ışıldamasına va parlamasına neden olurlar.

Tamamladıkları bu tuhaf ritüel Snorunt’un evrimini başlatır. Froslass‘a dönüştüklerinde ise mağaraları artık inleri olarak kullanırlar.”

5. Onix’i Bir de Böyle Görün

onix

Rock’ın favori yılan türü Pokemon’u Onix’de sanatçının çalışmaları arasında kendine yer bulmuş.

“Bir Onix‘in Steelix‘e evrimleşmesi için çok uzun bir süre geçmesi gerekir. Yaş aldıkça yer kabuğunun daha da derinlerine inmeye başlarlar. Burada beslendikleri minerallerin büyük çoğunluğunu demir oluşturur. Bu hareketleri zamanla serpantin vücutlarını daha sıkı ve sert hale getirir. “

6. Bu Eevee Beslenir ki

Sylveon

“Vahşi doğada bir Sylveon görmek oldukça zordur. Eevee’nin bu perili formuna bürünmesi için bir başka peri tipi Pokemon’la yakın bağları bulunması gerekir. Bu sayede ancak ondan derin şefkati öğrenebilirler. Bu tip Pokemon’lar sevgilerini eğitmenleri ve tanıştıkları Pokemon’larla paylaşmayı hedefler. “

7. Pikachu’nun Farklı Evrimleri

pikachu

“Pichu‘lar sosyal Pokemon‘lardır ve ya kendi türlerinden oluşan geniş gruplar içinde ya da eğitmenlerinin yanında olgunlaşırlar. Yaş aldıkça elektriklerini daha iyi kontrol etmeyi öğrenirler. Kuyruklarını kendilerini yerde tutmak ve darbeleri önlemek için kullanırlar.

Pikachu‘lar ise gök gürültülü ve fırtınalı günlerde geniş gruplar halinde bir araya gelerek yıldırımları toplamaya çalışırlar. Elektrik onların büyümesine yardımcı olur ancak onun çok fazlası agresif bir hal almalarına yol açar. Eğitmenler ayrıca bunu Thunderstone kullanarak da yapabilir. “

8. Hoothoot’un Alternatif Formu

Hoothoot

“Hoothoot‘lar doğuştan mükemmel sezgilere sahiptir. Bunu yerin konumunu izleyen özel bir organları sayesinde yaparlar. Böylelikle zamanı takip edebilen bu gece Pokemon‘u avının ve düşmanlarının aktivitelerini kolayca farkedebilir. Hoothoot’lar olgunlaştığında görüşleri çok kuvvetli hale gelir ve çok az ışıkta dahi en küçük bir hareketi bile görebilirler. Kanatları uçmak için çok ufak olduğundan daha çok ağaç tepelerinden aşağı süzülerek saldırmayı seçerler. “

Pokemon’ların evrimi hakkında sanatçının çalışmalarından dikkat çeken bazıları bunlardı. Kendisinin gelecekteki çizimlerinden haberdar olmak için Tumblr blogunu takip etmeyi unutmayın.