Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO’da En Hızlı Seviye Atlamanın Yolu

Pokemon GO‘da klasik Pokemon oyunlarından alışık olmadığımız mekaniklerden biri de yalnızca eğittiğiniz Pokemon’un değil aynı zamanda karakterinizin de level yani seviye atlamasıdır. Doğrusunu söylemek gerekirse karakterinizin hangi seviyede olduğu oldukça önemli. Çünkü bu hem yeni eşyaların kilidini açarken daha güçlü ve daha nadir Pokemon’larla karşılaşma şansınızı artırır. Peki oyunda en hızlı seviye atlamanın yolu nedir?

Hızlı Seviye Atlamanın Yolu

Önce birkaç genel ve pratik ipucu ile başlayalım. Eğer asıl gizli yöntemi öğrenmek istiyorsanız bir sonraki paragrafa atlayın. Kısaca söylemek gerekirse oyunda başardığınız hemen her şey size XP yani deneyim puanı kazandırır. O nedenle hızlı seviye atlamanın yolu karşılaştığınız her şeyi yakalamaktan geçiyor. Her ne kadar bir milyonuncu Pidgey‘i yakalamak kulağa pek zevkli gelmiyor olsa da bunun vereceği XP hala hatırı sayılır düzeydedir ve yanında kazandığınız Candy‘lerde cabasıdır. Aynı zamanda gym‘leri sık sık ziyaret edin. İster buraları ele geçirin isterse savunmaya çalışın her koşulda iyi düzeyde XP verirler.

Hızlı Seviye Atlamanın Yolu

Bunlar en genel yöntemlerdi. Şimdi Pokemon GO’da hızlı seviye atlamanızı sağlayacak olan daha özel yöntemi paylaşalım. Her şeyden önce bir çok Pidgey‘e ihtiyacınız olacak (Weedle ve Rattata olabilir ancak Pidgey bu yöntem için en iyisi). Ayrıca Lucky Egg nesnesine ihtiyacınız var. Kendisi kazandığınız deneyim puanını iki katına çıkaran değerli bir eşya. Tüm nesneler hazırsa şimdi sonraki sayfaya geçelim.

Bunları tamamladığınızda yapmanız gereken Pidgey’leri Transfer etmek. Bu yöntem için Pidgey kullanmamızın nedeni ise bir tanesini evrimleştirmek için yalnızca 12 Pidgey Candy gerekmesi ve her bir evrimleştirmenin sizi tam tamına 1000 XP kazandıracak olması.

lucky egg

Lucky Egg‘i elde etmek çok kolay değil. Bunlar 80 PokeCoin‘e satılır ve gerçek parayla alınabilir. Fakat 21 saat boyunca bir gym’i savunursanız bunun karşılığında 10 PokeCoin kazanırsınız. Yani 1 haftalık bir çalışmayla bir Lucky Egg satın alabilirsiniz. Tabii eğer maksimum sınır olan aynı anda 10 farklı gym‘i savunursanız günde 100 PokeCoin bile kazanabilirsiniz. 1 Lucky Egg 30 dakika boyunca karakterinizin kazandığı deneyim puanını 2 katına çıkarır.

Hızlı Seviye Atlamanın Yolu

Yeteri kadar Pidgey topladıktan sonra Lucky Egg’i açın ve Pidgey’leri evrimleştirmeye başlayın. Ne kadar fazla evrimleştirme yaparsanız o kadar iyi. Genelde bu yöntemle birkaç dakikada 1 ya da 2 level kazanabilirsiniz. Ardından artan Lucky Egg süresini Pokemon yakalamaya devam etmekte kullanabilirsiniz. Lucky Egg açıkken Lure Module kullanarak Pokemon’ları yanınıza çekebilir ve daha çabuk XP kazanabilirsiniz.

İleride hızlı XP kazanmanın yöntemleri değişebilir ancak şimdilik Pokemon GO’da en hızlı seviye atlamanın yolu Lucky Egg ve düzinelerce Pidgey’den geçiyor. Bu kombinasyon sayesinde çabucak level atlamak gördüğünüz gibi mümkün.