Kategoriler
Konular

Android ve iPhone İçin En İyi Alternatif Facebook Uygulamaları

Android ve iPhone için “En İyi Alternatif Facebook Uygulamaları” rehberimizle sizlerleyiz. Facebook‘un mobil uygulamaları geçtiğimiz yıllarda çeşitli vesilelerle gündeme geldi, bunların neredeyse hepsi olumsuz yorumlar şeklinde teşekkül etti. Facebook geliştiricileri uygulamaları düzenli olarak güncellese de kilitlenmeler, pil ömrü sorunu, 500 MB‘a ulaşan önbellekleme boyutu gibi konular dile getirildi.

Facebook geliştiricilere tam özellikli üçüncü parti uygulamalar geliştirilebilmeleri için bir API sunmuyor, bu nedenle geliştiriciler farklı bir taktik izliyor. Genellikle Facebook mobil arayüzüne giydirme yapılıyor ve bir uygulama görünümü kazandırılıyor. Bildirimler ulaştırıldığı ve Facebook’ta mesajlaşma gerçekleştirilebildiği için bazı kullanıcılar için sinir bozucu olan Messenger uygulamasından kurtulmak da mümkün hale geliyor. Dilerseniz şimdi Android ve iPhone uyumlu “En İyi Alternatif Facebook Uygulamaları” na daha yakından bakalım.

Android ve iPhone İçin En İyi Alternatif Facebook Uygulamaları

1. Swipe

[appbox googleplay id=com.happening.studios.swipeforfacebookfree&hl=en]

Düzenli olarak güncellenen Swipe uygulaması çok sayıda seçeneğe ev sahipliği yapan bir araç konumunda. Limitli data paketi olan kullanıcılar görselleri engelleyebiliyor. Sayfa yerleşimi ve renkleri özelleştirme imkanı var. Otomatik gece teması, önerilen arkadaşlar kutucuğunu ekleme / kaldırma, üst kısımdaki “What is on your mind” kutucuğunu ekleme / kaldırma gibi ilginç özellikler sunuluyor. Bazı özellikler için 2.99 $ karşılığında Pro sürümünün edinilmesi isteniyor.

Android ve iPhone En İyi Alternatif Facebook Uygulamaları 1

2. Puffin for Facebook

[appbox googleplay id=com.cloudmosa.puffinFB&hl=en]

[appbox appstore https://itunes.apple.com/app/id1031088757]
Bol özellikli Puffin web tarayıcısının geliştiricilerinin eseri olan Puffin for Facebook bulut tabanlı bir sıkıştırma sistemine sahip ve % 83‘e varan oranlarda veri tasarrufu gerçekleştirebiliyor. Bir fotoğrafı gerçek kalitesinde görmek istiyorsanız fotoğraf açıkken cihazı basitçe sallamanız yeterli oluyor. Arayüzde çok sayıda öge görüntülenmekte, maalesef Messenger desteği bulunmuyor. Bu nedenle Messenger uygulamasını hala cihazınızda tutmak zorundasınız.
Android ve iPhone En İyi Alternatif Facebook Uygulamaları 2

3. Toffeed

[appbox googleplay id=me.jakelane.wrapperforfacebook&hl=en]

Material Design tasarım anlayışıyla geliştirilen Toffeed hayli temiz bir Facebook uygulaması. Arayüzde ağırlıklı olarak akış içeriği görüntülenmekte. Bildirimlere sağ üstteki buton aracılığıyla erişiliyor, diğer sekmeler ise bir seçenek altına gizlenmiş. Mesajlar destekleniyor, yani Facebook’un resmi Messenger uygulamasından kurtulabiliyorsunuz.

Android ve iPhone En İyi Alternatif Facebook Uygulamaları 3

4. Social Media Vault

[appbox googleplay id=net.newsoftwares.SocialMediaVault&hl=en]
[appbox appstore https://itunes.apple.com/us/app/social-media-vault/id996439389?mt=8]
Uygulama adında da anlaşılabileceği üzere birden fazla sosyal ağ platformunu desteklemekte. Facebook, Tumblr, Twitter, Google+, YouTube ve daha birçok sosyal ağla uyumlu çalışabiliyor. Farklı hesaplar için PIN atayarak güvenliği sıkı tutabilirsiniz. O an bakıyor olduğunuz içeriği gizlilik endişesiyle hemen değiştirmeniz gerektiğinde cihazınızı basitçe sallamanız yeterli oluyor.
Android ve iPhone En İyi Alternatif Facebook Uygulamaları 4

5. Metal

[appbox googleplay id=com.nam.fbwrapper ]
Şık bir arayüz taşıyan Metal Facebook’un yanı sıra Twitter’ı da destekliyor. Facebook ve Twitter hesabınızı yoğun şekilde kullanıyorsanız bu uygulamayı değerlendirmeyi düşünmelisiniz. Facebook mesajlaşma hizmeti uyumluluğu da söz konusu, yani resmi Messenger uygulamasını bir kenara bırakabilirsiniz. Arayüzdeki sandviç menü tasarımıyla gruplara, sayfalara ve çevrimiçi arkadaşlara kolayca erişilebiliyor.
Android ve iPhone En İyi Alternatif Facebook Uygulamaları 5