Kategoriler
Rehberler

Android: WhatsApp’a Bildirim Balonu Ekleme

Android: WhatsApp’a Bildirim Balonu Ekleme

Bir şeyi kabul etmek gerek; WhatsApp gün içinde daha fazla kullanılıyor olsa da Facebook, bildirimlerin şirinliği açısından WhatsApp‘a göre daha başarılı. WhatsApp‘ta özellikle bildirim çubuğunu kaplayan bildirimler zaman zaman can sıkıcı hale dönüşebiliyor. Bazı ayarlar yapılabilse de Facebook’un o güzel bildirim balonlarının yeri hep başka oluyor. O yüzden bu günkü konumuzda Android’de WhatsApp’a bildirim balonu ekleme üzerine eğiliyoruz. Yapılması gerekenler son derece basit.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.stallware.dashdow.whatsapp.lite&hl=tr&gl=tr

WhatsApp’a bildirim balonu ekleme uygulaması son derece basit. Rahatsız etmeyecek düzeyde reklamlar var. 4.61 TL karşılığında satın alarak bazı ek özelleştirmelere de sahip olabilirsiniz ancak mutlak bir şart değil. Ücretli sürümde font kalınlığı, renklendirme gibi ekstralar mevcut. Uygulamada zaten en altta yazan More kısmından ücretli sürüme Google Play üzerinden göz atma şansınız var.

Android WhatsApp'a Bildirim Balonu Ekleme (2)

Android’de WhatsApp’a bildirim balonu ekleme uygulaması ilk açılışta bize üreticinin farklı bir uygulaması olan Notifly’ı kurmak isteyip istemediğimizi soruyor. Şimdilik kendisi ile ilgilenmek istemediğimiz için CANCEL diyerek uygualamanın basit ayarlarına doğru ilerliyoruz. Uygulama çok basit ve tek ekran üzerinden her şeye erişilebiliyor. Ücretli sürümde ayarlar kapsamlı hale geldiği için uygulamaya yeni sekmeler ekleniyor. İlk etapta en üstteki Notification Access kısmına girip uygulamaya bildirim erişimi yetkisi vermek zorundayız.

Android WhatsApp'a Bildirim Balonu Ekleme (3)

Uygulama otomatik olarak akıllı telefonumuzun Bildirim erişimi menüsünü açıyor. Buradan Android’de WhatsApp’a bildirim balonu ekleme uygulamamızın karşısındaki sürgüyü çektiğimiz zaman artık yeni nesil bildirimlere hazırız demektir. Facebook’un o güzel bildirimlerinin aynısını WhatsApp’ta da görmeye başlayacağız. İşlemin root gerektirmediğini ayrıca hatırlatalım.

Android WhatsApp'a Bildirim Balonu Ekleme (4)

Burada son bir onay veriyoruz ve artık akıllı telefonumuza ulaşan her WhatsApp mesajı bildirim balonu olarak görünmeye başlıyor. Tabii isteğimize bağlı olarak birkaç ayar yapmamız gerekebilir. Devam ediyoruz. Dashdow ayarlarında alınan mesajlarla ilgili birkaç seçeneği değiştirmemiz gerekebilir.

Android WhatsApp'a Bildirim Balonu Ekleme (5)

Uygulamada Dashdow altındaki Show content automatically bize mesaj içeriğini de otomatik olarak gösteriyor. Biliyorsunuz Facebook bildirimlerinde de fotoğraf, isim ve mesaj aynı anda karşımıza geliyor. Gizliliği korumak adına mesaj içeriğini burada saklayabilir, bildirimin sadece fotoğraf ve isim olarak getirilmesini sağlayabiliriz. Lockscreen seçeneği ise bildirimlerin kilit ekranında görünmesini sağlıyor. Bunu seçmediğiniz durumlarda WhatsApp bildirimlerinizi sadece ekran kilidi açıkken görebilirsiniz. Unlock da açık kalabilir. Bildirime dokunduğunuz anda ekran kilidinin açılmasını sağlıyor. Try tuşu ile ayarları simüle edebilir, Notifly ile tavsiye edilen diğer uygulamaya bakabilir ve More ile geliştirinin tüm uygulamalarına göz atabilirsiniz.

Android WhatsApp'a Bildirim Balonu Ekleme (6)

Android’de WhatsApp’a bildirim balonu ekleme uygulamasında her şey oldukça güzel çalışıyor. Bunu gören arkadaşlarınız nasıl yapılabildiğini size mutlaka soracaktır. Dilerseniz biraz merak etmelerini sağlayarak neşeli dakikalar geçirebilirsiniz. Bizlere forum sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp'ta fotoğraf yükleme kalitesi nasıl değiştirilir?