Kategoriler
Konular

En Dayanıklı Beş Akıllı Telefon

Güncel “En Dayanıklı Beş Akıllı Telefon” rehberimizle sizlerleyiz. Geride bıraktığımız yıllarda en dayanıklı on akıllı telefona değinmiştik. Yeni modellerle birlikte 2019’a uygun güncel bir liste oluşturmak şart oldu. Bilindiği gibi güncel akıllı telefonlarda en büyük sorun dayanıklılık. Fiyat seviyesi ne olursa olsun bir akıllı telefonu düşürdüğünüzde hasar almadan kurtulma şansı çok çok düşük. Gövde deforme olabiliyor, çatlayabiliyor ya da daha kötüsü ekran kırılabiliyor. Fonksiyon / işlev kaybı meydana gelebiliyor.

Dayanıklı olarak nitelendirilen akıllı telefonların tümünde suya karşı dayanıklılık olmayabilir. MIL-STD-810 standardıyla uyumlu olan cihazlar bu kategoriye dahil ediliyor, kimisinde suya karşı dayanıklılık söz konusu iken kimisinde bulunmuyor. Dilerseniz şimdi “En Dayanıklı Beş Akıllı Telefon” listemize daha yakından bakalım.

En Dayanıklı Beş Akıllı Telefon

Samsung Galaxy S8 Active

Samsung Galaxy S8 Active

Samsung’un S8 serisi amiral gemisi akıllı telefon ailesinin bir başka sürümü olan Galaxy S8 Active 4000 mAh gibi geniş bir batarya sunuyor. S8 Active, S6 ve S7 Active’e benzer şekilde standart S8’in dahili donanımının neredeyse tümünü barındırıyor. S8 Active, endüstriyel koşullarda kullanılacak kadar dayanıklı değil ancak aktif insanlar için mükemmel bir cihaz.

LG V10

En Dayanıklı Beş Akıllı Telefon - 2016 - 2

LG V10 bu listede su ve toza karşı dayanıklılık sağlamayan tek akıllı telefon olarak dikkat çekiyor ancak MIL-STD-810 sertifikası olduğu için şok, titreme ve 1.2 m’ye kadar yükseklikten düşmelerde zarar görmüyor. Cihazın 5.7 inç genişlikli ekranının üst kısmında ikinci küçük bir ekran daha mevcut, bu ekran kimi kullanıcılar tarafından memnuniyetle karşılansa da işlevselliği tartışma konusu olabiliyor.

Doogee S90 

En Dayanıklı Beş Akıllı Telefon

Ülkemizde Reeder adıyla bilinen Doogee markasının S90 modeli belki de en iddialı dayanıklı telefonlardan biri. 6.18 inç ekranı, 2K çözünürlüğü, P60 yonga seti ve 5050 mAh bataryası var. Doogee S90 ne yazık ki rakiplerinin çoğundan daha ağır ancak konu en dayanıklı telefon olduğunda ağırlığı dert etmemek gerekiyor.

Cat S61

Cat S61 inşaatta çalışan işçiler için biçilmiş bir kaftan. En zorlu ortamlarda bile hayatta kalmayı başaran bu dayanıklı telefon nispeten başarılı olan CAT S60’ın halefidir. Aynı zamanda modern akıllı telefonların zarif görünümüne de sahiptir. S61 şimdi daha iyi termal görüntüleme kamerasına sahip.

AGM X3

AGM X3 Çinli üreticiden gelen üçüncü en dayanıklı telefon. X3 ile AGM ilk kez Çin dışındaki yeni pazarlara girmeye çalıştı. Şirket bunun IP68 sertifikasına sahip piyasadaki en dayanıklı akıllı telefonu yaparak başardı. Cihaz sadece MIL-STD 810G standartlarına göre test edilmekle kalmadı, aynı zamanda hantal rakiplerinin birçoğundan belirgin şekilde daha hafif.