Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO: Great Ball Nasıl Bulunur?

Pokemon GO fenomeni oyunun geride bıraktığımız haftalarda yayınlanmasından bu yana hızla büyüyor. Oyunda Pokemon yakalamanın basitliği ve pratikliği insanların bunu yolda giderken bile yapabilmesini sağlıyor. Ancak siz seviye atladıkça yani karakteriniz daha yüksek level’lara çıktıkça karşınıza büyük CP‘lere sahip Pokemon’lar, dolasıyla yakalaması nispeten daha güç olanlar gelir. İşte bu noktada bazı nesnelere ihtiyacınız olacak.

Great Ball Nasıl Bulunur?

Popüler Pokemon oyunlarından herhangi birini oynamış olanlar Poke Ball‘un Pokemon yakalarken kullanılan tek top olmadığını bilir. Aslında kendisi en zayıf olan top idi. Pokemon GO’da ise zamanlamanız doğru oldu müddetçe Pokemon yakalama konusunda pek sıkıntı yaşamazsınız. Çemberi tutturduğunuz toplar genelde hedefi yakalar. Ancak siz seviye atladıkça durum biraz değişir.

Karakterinizin belli bir seviyenin üstündeyken artık eskisinden daha yüksek CP’li Pokemon’larla karşılaşırsınız. Oyunda bu sistem doğru orantılıdır yani ne kadar yüksek CP harcanan o kadar fazla Poke Ball anlamına gelir. İşte bu noktada Poke Ball yerine daha iyi toplara ihtiyacınız var. Örneğin, Great Ball bunlardan biri.

Great Ball

Great Ball nesneleri Poke Ball’lardan çok daha iyidir. Çünkü Pokemon’u yakalama şansınızı artırırlar. Ancak oyunda PokeStop‘lardan düşürebileceğiniz eşyalar karakterinizin seviyesi ile doğrudan alakalıdır. Yani her bir özel nesne belli bir seviyenin ardından PokeStop’lardan bulunmaya başlar. Great Ball nesnesi bunlardan biri.

Great Ball’u düşürebilmek için önce karakterinizi 12. seviyeye çıkarmanız gerek. Ardından PokeStop’larda bu nesneyle karşılaşabilirsiniz. Ayrıca 12 level olduğunuzda oyun size 20 adet Great Ball verecektir. Bu siz 19. seviyeye ulaşana kadar devam eder. Ardından Ultra Ball’a geçer. Yani Master Ball‘dan önceki en güçlü top.

Oyunda Great Ball ne yazık ki Poke Coin ile alınamıyor. Yani bunları gerçek dünyada aramaya devam etmelisiniz. Ancak PokeStop’lardan düşürmesi çok zor olmadığından sıkıntı yaratmayacaktır.