Kategoriler
Apps & Oyunlar

Twitter’da Onaylanmış Hesap Nasıl Yapılır?

Twitter’da onaylanmış hesap nasıl yapılır? sorusu yıllardır merak edilen bir konuydu. Hatta birçok reklam ajansı için büyük bir gelir kalemi olan bu özellik sayesinde yüzlerce insanın sadece para kaybı yaşadığını da tahmin edebilirsiniz. Çünkü genellikle ünlü kişilerin, politikacıların, çok takipçili kaliteli sayfaların ve markaların sahip olabildiği bir olanak biliniyor. Şimdiyse yakın zamanda tüm kullanıcıların başvurusuna açıldı. Yani artık sizlerde Twitter’da onaylanmış hesap sahibi olabilirsiniz. Elbette bunun bir garantisi yok. Ayrıca başvurunuz kabul edilmezse 30 günlük bir bekleme süreniz var. Bunun dışında bir takım kriterleri de yerine getirmeniz gerekiyor. Hemen onlardan bahsedelim.

Twitter’da Onaylanmış Hesap Nasıl Yapılır?

Twitter’da onaylanmış hesap sahibi olmak sizin deneyimize herhangi bir farklılık eklemiyor. Fakat kendinize has birisiyseniz ya da özellikle markanızı koruma çabanız varsa büyük bir güvenlik önlemi getireceğinden emin olabilirsiniz. Twitter daha önce de geleneksel kullanıcılara onaylanmış hesap hizmeti veriyordu. Fakat doğrulama isteyen hesaplar genellikle SPAM, Parodi vs. tipinde sayfalar olunca bu özelliği geri çekti. Şu an 310 milyon aylık kullanıcının sadece yüzde 0.06’sı doğrulanmış durumda. Birkaç ay sonra bu rakam %1’lere ulaşacaktır. Onaylanmış Hesap başvuru süreci şöyle:

  1. İlk olarak Onaylanmış Hesap başvurusunda bulunmadan önce sizden istenen verileri dikkatlice inceleyin: https://support.twitter.com/articles/20174929
  2. Özellikle hesabınızın herkese açık olması ve doğrulanmış bir telefon numaranızın olması gerekiyor. Diğer istenen şeyler zaten birçok hesapta var.
  3. Buraya tıklayarak Twitter’da onaylanmış hesap başvurusunu yapabilirsiniz.