Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Spotify Depolama Alanı Hatası ve Çözümü

Android’li akıllı telefonlarda görülen “Spotify Depolama Alanı Hatası ve Çözümü” ne değiniyoruz. Spotify akıllı telefonlarda müzik dinlemenin en iyi yöntemlerinden birisi konumunda, kısıtlı olarak ücretsiz kullanılabildiği gibi aylık 10 TL karşılığında Premium abonelik de edinilebiliyor. Premium abonelikte çevrimdışı müzik depolayarak veri ve pil tasarrufu yapma olanağı var.

Spotify’da microSD kart depolama alanı olarak kullanıldığında zaman zaman “No storage area found.” (Depolama alanı bulunamadı.) hatası alınabiliyor. Şimdi dilerseniz Spotify depolama alanı hatası nasıl çözülebiliyor ona değinelim.

Android: Spotify Depolama Alanı Hatası ve Çözümü

Android Spotify Depolama Alanı Hatası ve Çözümü 1
  • Android uygulama tepsisinden “Settings”“Apps” (Ayarlar – Uygulamalar) yolunu izleyin ve “Clear Cache” (Önbelleği Temizle) butonuna dokunun.
  • Aynı aşamaları takip ederek “Uninstall” (Kaldır) seçeneğini kullanın ve uygulamayı kaldırın.
  • “Settings”“Storage” (Ayarlar – Depolama) yolunu izleyip “Unmount SD card” (SD kartı kaldır) seçeneğini kullanın. Ardından “Mount SD card” seçeneğini kullanın veya akıllı telefonunuzdan microSD kartı fiziksel olarak çıkarıp tekrar takın.
  • Ardından Spotify uygulamasını Google Play‘den tekrar yükleyin.

Bu aşamaları takip ettiğinizde sorun büyük ihtimalle çözülecektir. Günümüzde bazı akıllı telefonlarda microSD kart yuvası yer almıyor ki bu bizce önemli bir eksiklik, fakat bu cihazlarda da farklı sorunlarla karşılaşılabiliyor.