Kategoriler
Rehberler

Android: Bilgisayarın İnternetini Telefona Aktarmak

Android: Telefonda Bilgisayarın İnternetini Kullanma

Akıllı telefonlarda internete kablosuz olarak bağlanıyoruz. Bazı durumlarda ise kablolu bağlanmak zorunda kalabilirsiniz. Siz “nasıl yani?” diye sormadan biz size söyleyelim. Gittiğiniz yerde veya bir ofiste kablosuz ağ olmadığını düşünün. Sizinle internet bağlantısı paylaşımı yapacak kimse yok ve hattınızın da internet paketi kritik seviyede. Büyük boyutlu bir dosya indirmeniz gerek. O zaman tek şansınız Android telefonda bilgisayarın internetini kullanma. Veri kablomuz yanımızdaysa sorun yok.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.floriandraschbacher.reversetethering.free&hl=tr

Bunu aslında bildiğimiz USB üzerinden internet paylaşımı olayının tersi olarak düşünebilirsiniz. USB üzerinden internet paylaşımı zaten akıllı telefonunuzun doğasında olan bir özellik. İnternet paylaşımı menülerinden akıllı telefonunuzdaki mobil internet bağlantısını, masaüstü veya taşınabilir bilgisayarınıza kablolu olarak alabilirsiniz. Bu işlemin tersi ise yani Android telefonda bilgisayarın internetini kullanma işi içinse birkaç adıma ihtiyaç var. Önce üstte belirtilen uygulamayı kuralım. Akabinde bilgisayarınızda Java olmalı. Onu da buraya basarak indirin. Bir de bilgisayarda görev alacak küçük bir yazılım gerekiyor. Onu da buradan indirebilirsiniz. Anlattığımız yöntemi Windows dışında Mac OS X ve Linux bilgisayarlarda da kullanabilirsiniz. Uygulamada reklam yok. Fakat 30 dakikadan sonra ücretli sürümün tavsiye edildiğini göreceksiniz.

Android Telefonda Bilgisayarın İnternetini Kullanma (1)

Uygulamamız iki sekmeden oluşuyor. INSTRUCTIONS sekmesi zaten bizim size yukarıda anlattığımız noktaları biraz daha kapsamlı şekilde ifade ediyor. Akıllı telefonunuzda uygulamayı kurmanız ve Geliştirici Seçenekleri’nden USB hata ayıklamayı açmanız yeterli. Bilgisayara da gerekli uygulamayı kurduğumuzda Android telefonda bilgisayarın internetini kullanma zamanı geldi demektir.

Android Telefonda Bilgisayarın İnternetini Kullanma (2)

STATUS sekmesine geçtiğimizde Android telefonda bilgisayarın internetini kullanma için ayarlarımızın henüz gerçekleştirilmediğini görüyoruz. Zaten ayarlar ve kurulumlar sona erdiğinde bu sekmede bağlantının otomatik olarak kurulduğunu göreceksiniz. Dediğimiz gibi kablosuz ağ performansında eziyet çekerek büyük boyutlu dosya indirmek yerine bu yöntemle ciddi hız avantajı elde edebilirsiniz. Ayrıca bu yöntem size akıllı telefondaki interneti hızlandırmak adına da çok şey kazandıracak, göreceksiniz.

Android Telefonda Bilgisayarın İnternetini Kullanma (3)

Android telefonda bilgisayarın internetini kullanma uygulamasında menüye girip ayarlara ulaşabiliyoruz. Burada işlemi otomatikleştirebiliriz. Yani akıllı telefonunuz, bilgisayarınıza her bağlandığında artık bilgisayarınızın kablolu internetini kullanabilir durumda. Elbette Connect automatically karşısındaki tiki kaldırarak bunu engellemek mümkün.

Android Telefonda Bilgisayarın İnternetini Kullanma (4)

Kurulum sona erdi. Android telefonda bilgisayarın internetini kullanma artık bizim için büyük keyif. Aynı şekilde tabletleriniz için de bunu yapabilirsiniz. Biz size internet hızınızın ciddi şekilde artacağını ve ping sürelerinizin düşeceğini garanti ediyoruz. Sorularınız için forum sayfamızı kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Yüksek fiyata cep telefonu alan yerler