in

Android: Uygulamalara Farklı Ses Düzeyi Ayarlamak

Android‘li akıllı telefonlarda uygulamalara farklı ses düzeyi ayarlamak imkansız değil. Hepimiz akıllı telefonlarımıza çeşitli işlevler kazandıran uygulamalar yükleyip kullanıyoruz. Uygulamaların hepsi için varsayılan ses seviyesinin olması aslında mantıklı değil. Örneğin biz Spotify’da tam gaz müzik dinlemek isterken sonrasında bir oyun çalıştırdığımızda oyunun ses seviyesinin daha düşük olmasını uygun görüyoruz. Neyse ki Android’de App Volume Control uygulaması ile uygulamalara farklı ses düzeyi ayarlamak mümkün hale geliyor. Bu araç ile çeşitli uygulamalara özel ses düzeyleri atayabiliyorsunuz.

Android: Uygulamalara Farklı Ses Düzeyi Ayarlamak

App Volume Control
App Volume Control
Developer: SpyCorp
Price: Free

Uygulama arayüzünde cihazınızdaki kurulu bütün uygulamalar listelenecektir, sistem uygulamaları da dahil. Siz muhtemelen sistem uygulamalarının ses seviyelerini değiştirmek istemeyeceksiniz, bu nedenle uygulama ayarlarının bulunduğu kısma erişip “Show system apps” seçeneğini devre dışı bırakabilirsiniz.

Android Uygulamalara Farklı Ses Düzeyi Ayarlamak 1

Diğer taraftan uygulamanın ses düzeyi otomatik olarak değiştirildiğinde her defasında bildirim almak da sinirlerinizi bozabilir, bu nedenle bildirimleri devre dışı bırakmanızda fayda var.

Uygulamalar beş farklı kategori altında toplanmış: media (uygulama sesleri, bir oyunun ses seviyesi gibi), ring (zil sesi seviyesi), alarm (alarm ses seviyesi), notification (diğer uygulamaların bildirimleri), system (klavye geri bildirim sesi gibi). Tüm ayarlarda değişiklik yapmak zorunda değilsiniz, dilediğiniz seçenekleri varsayılan düzeyde bırakabilirsiniz.

Android Uygulamalara Farklı Ses Düzeyi Ayarlamak 2

App Volume Control değişik ses aygıtları için de ses seviyesi belirleyebiliyor. Akıllı telefon hoparlörü, kulaklık ve Bluetooth hoparlör için farklı ses düzeyi oluşturabiliyor.


BU KONUNUN İÇERİĞİNİ DEĞERLENDİRİN

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler. Bu içeriği internette arayan diğer kullanıcıların daha kolay bulmasını sağlamak için yıldızlara tıklayarak yüksek bir değerlendirme yapın.

KötüOrtaİyiÇok İyiMükemmel

Yeniden görüşmek üzere!


İşleniyor...