Kategoriler
Apps & Oyunlar

Guinness Rekorlarına Giren Pokemon’lar

Yeni Pokemon GO‘nun çıkışıyla dünya artık eskisi gibi değil. Sokak lambalarının altı artık Meowth’larla dolu, duraklarda Charizard‘lar, kahve dükkanlarında Jigglypuff’lar ve parklarda gym dövüşleri var. Bu çılgınlık her yere yayılmış ve her yaştan insana bulaşmış durumda.

Guinness Rekorlarına Giren Pokemon’lar

Birçok insan Pokemon GO‘nun daha çok genç popülasyonun ellerinde olduğunu zannediyor. Aslında oyun en başında 1990’larda Nintendo Gameboy oyunlarıyla büyümüş bir nesli kendine çekti. Hal böyle olunca oyunun kitlesi kimsenin tahmin edemediği kadar büyüdü. Peki Pokemon GO beraberinde bazı dünya rekorları getirecek mi dersiniz? Gelin önce serinin bugüne kadar kayda geçmiş dünya rekorlarını tanıyalım.

İlk Pokemon Karakteri

ryhdon2

Birçoğu Pikachu‘nun oyundaki ikonik yerinden dolayı ilk Pokemon olduğunu düşünür. Ancak bu gergedan vari yaratık Ryhdon aslında oyunun ilk Pokemon’u ve ilk kez 1996’da bir video oyununda görüldükten sonra bugüne kadar çıkmış bütün Pokemon oyunlarında yer aldı. Buna Pokemon GO’da dahil. Kendisi karakteristik yapısından ötürü daha çok kayalık alanlarda ya da binaların sık olduğu bölgelerde bulunuyor.

En Hızlı Pokemon

Deoxys_Speed_Forme_anime

Dünyanın en hızlı Pokemon’u 180 hız değeri ile Deoxys‘den başkası değildir. Bu seri yaratık Japon Pokemon karakter sanatçısı Ken Sugimori tarafından tasarlanmıştı ve ilk kez 2004’de Pokemon Emerald ile tanıtıldı. Bu Pokemon’un ismi de oldukça zekice seçilmiş. Zira deoksiribonükleik asit’in (DNA) hızla gerçekleşen sürecinden esinlenilerek koyulmuş.

En Ağır Pokemon

Maxie_Groudon

Groudon serinin en ağır Pokemon‘udur çünkü tam olarak 949 kilodur. Ancak bu kadar ağır olmasının ona sağladığı bir avantaj var ve bu da kıtaları hareket ettirerek volkanları harekete geçirmesi. Bu özel yeteneği onun 2002‘de serinin sekizinci oyunu Pokemon Ruby’de yer almasını sağladı.

En Kısa Pokemon

Joltik_BW064

Parazitik özelliklere sahip bu böceğimsi yaratık Joltik yalnızca 10 santimetre boyunda. Kendi elektrik gücünü üretecek kapasiteye sahip olmadığından daha güçlü Pokemon’lara tutunarak onların gücünü emiyor.

En Hafif Pokemon

Bébé

Kendisi tahmin ettiğiniz gibi bir bitki Pokemon‘u değil belki ama hayatını bitkiyle devam ettiren biri. Bu dişi bir Flabebe. Yaşamını bitkiden aldığı elektrikle sürdüren Flabebe yalnızca 99 gram ağırlında. Flabebe’in oyunun aynı zamanda en şirin Pokemon’larından biri olduğu da ortada.

En Az Popüler Pokemon

image-7

Varolan 720 Pokemon karakteri içinden Simisear bu sene Mayıs ayında Japonya’da düzenlenen Pokemon General Election anketine göre en az popüler Pokemon olarak resmi kayıtlara geçmiş. Anlaşılan kimse kırmızı ateş maymunu konseptini sevmiyor. Pokemon firması ise buna önlem olarak Pokemon Center’lara gelen insanlara Simisear’ın resminin basılı olduğu kartvizitler dağıtmaya başladı. Bakalım bu bir fark yaratacak mı?

En Popüler Pokemon

Guinness

Şaşırtıcı bir şekilde bu rekorda Pikachu’ya ait değil. Bu sevimli sarı yaratık markanın yüzü olsa da en popüler Pokemon aslında Greninja‘dır. Bu da Pokemon General Election etkinliğinde verilen aynı oylar sayılarak belirlenmiş. Bu su Pokemon’u Mew, Arceus ve Sylveon gibi en güçlü Pokemon’ları dahi alt edebilmiş biri.

En Büyük Rekabetçi Pokemon Video Oyunu Ailesi

Pokemon’un ailelere uygun yapısı kırılan bu rekorla doğrulanmış oldu. ABD’ye bağlı Kentucky eyaletinin başkenti Frankfort‘dan Arnold ailesinin beş üyesi resmi Pokemon video oyunu dünya turnuvasında yer aldılar. Bu ailede baba Glenn, anne Linda, Ryan, Ryan’ın ikiz kardeşi David ve en genç çocuk olarak Grace vardı. En son katıldıkları turnuva ise Kaliforniya’da Ağustos 2011’de gerçekleşti.

İşte Pokemon dünyasına ait rekorlar ve bu rekorların tahmin edilmesi güç kahramanları bu yazımızdaydı. Pikachu rekorların hiçbirine dahil olmadıysa da üzülmeyin o hala bizim en sevimli yaratığımız!