in

Pokemon GO: En İyi Gym Saldırı Pokemon’ları

Hangi Pokemon'lar Snorlax'ı Yenebilir?

Pokemon GO‘da gym saldırı ve gym savunma mekanikleri birbirinden oldukça farklıdır. Çünkü bunları yaparken farklı tür Pokemon’lar seçmeli ve onları savaşa sürmelisiniz. Peki oyundaki en iyi gym saldırı Pokemon’ları neler?

Gym Saldırı Pokemon’ları

Geçtiğimiz günlerde Gym Savunmak İçin En İyi Pokemon’lar isimli bir yazıya yer vermiş ve sizlere gym savunmanın inceliklerini anlatmıştık. Bu yazımızda ise gym saldırı için hangi tür Pokemon’ları seçmenin daha etkili olduğuna yer vereceğiz.

Bir gym’e saldırmak ve onu ele geçirmek size anında bir şey kazandırmaz. Ancak uzun vadede gym’i savunmaya başladığınızda Stardust ve Coin kazanmaya başlarsınız. O nedenle önce Pokemon’unuzu karşı gym’de dövüştürerek yendiğiniz her bir rakip için gym’in prestige seviyesini aşağı çekmeli ve en sonunda 0’a ulaştığında kontrolü ele almalısınız.

Saldırı Pokemon’larında aradığınız özellikler defans ya da HP değerinden daha ziyade saldırı değeri olmalı. Peki bir Pokemon’un saldırı değerini nasıl okuruz? Oyun bunu size söylemiyor. Onun yerine yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanan ve https://rankedboost.com sitesinden sunulan aşağıdaki tabloya göz atmalısınız.

Dereceler

Pokemon

En İyi

Dragonite, Arcanine, Victreebel, Exeggutor, Magmar, Flareon, Vaporeon, Nidoking, Charizard

İyi

Raichu, Vileplume, Golduck, Machamp, Rapidash, Cloyster, Gengar, Weezing, Starmie,

Electabuzz, Pinsir, Gyarados, Jolteon, Kabutops, Snorlax, Lapras

Orta

Slowbro, Venusaur, Blastoise, Nidoqueen, Clefable, Ninetales, Wigglytuff, Primeape, Poliwrath, Alakazam, Tentacruel, Golem

Magneton, Dodrio, Muk, Kingler, Seadra, Seaking, Scyther, Jynx, Porygon, Omastar, Aerodactyl, Venomoth

Az İyi

Sandslash, Dugtrio, Persian, Dewgong, Hypno, Electrode, Marowak, Hitmonlee, Hitmonchan,

Tangela, Kangaskhan, Mr. Mime, Tauros, Rhydon, Golbat, Parasect

En Az İyi

Butterfree, Beedrill, Raticate, Farfetch’d, Onix, Lickitung, Chansey, Pidgeot, Fearow, Arbok

Oyunun en iyi gym saldırı Pokemon‘ları bunlardı. Si zde CTRL+F tuş kombinasyonunu kullanarak elinizdeki hangi Pokemon’un en uygun olduğunu görebilirsiniz. Eğer Pokemon’unuz listede yoksa şimdilik en yüksek CP‘li birini seçerek işe başlayabilirsiniz.


BU KONUNUN İÇERİĞİNİ DEĞERLENDİRİN

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler. Bu içeriği internette arayan diğer kullanıcıların daha kolay bulmasını sağlamak için yıldızlara tıklayarak yüksek bir değerlendirme yapın.

KötüOrtaİyiÇok İyiMükemmel

Yeniden görüşmek üzere!


İşleniyor...