Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO: İşte Tüm Pokemon’ları Yakalayan İlk Oyuncu!

Evet, Nick Johnson Pokemon GO‘da tüm Pokemon’ları yakalayan ilk oyuncu olmayı başardı.  Applico adlı inovasyon platformunun başındaki isim olan Nick Johnson Kuzey Amerika’da elde edilebilir durumda olan 142 Pokemon‘un tamamını iki hafta içerisinde yakaladı. Johnson duruma bakılırsa tüm Pokemon’ları yakalama sürecini 21 Temmuz’da Central Park‘ta toplanan bir grup arkadaşıyla birlikte tamamlamayı başardı. Kuzey Amerika’daki tüm Pokemon’ları yakalayan Johnson yakında dünyanın farklı bölgelerindeki Pokemon’ları toplamak için seyahate çıkacak ve bu yolculuğunda kendisine Marriott Rewards sponsor olacak.

İşte Tüm Pokemon’ları Yakalayan İlk Oyuncu!

Pokemon GO İşte Tüm Pokemon'ları Yakalayan İlk Oyuncu

Johnson işinden kaytarmamış ve geceleri 6 saatten 10 saate kadar uzanan seanslarla şehrin caddelerinde Pokemon avına çıkmış. Bu seansların saat sabah 04:00 – 05.00’e dek uzandığı ifade ediliyor. Oyuncu ardından evine gidip uyuyor, sonra sabah kalkıp işine devam ediyor. Bu süreçte tahmin edilebileceği üzere çok sayıda yeni insanla tanışıyor, yeni arkadaşlar ediniyor.

Johnson çocukken, orijinal Pokemon oyunu çıktığında tüm Pokemon’ları yakalamış, yani Pokemon aşkı hayli geçmişe uzanıyor. Elbette bu oyunda Nintendo’nun yarattığı sanal dünyayı keşfetmek ve Pokemon avına çıkmak gerekiyordu, Nick bunun oldukça heyecan verici olduğunu düşünüyormuş. Bugün aynı şeyi gerçek dünyayı dolaşarak gerçekleştirmek şüphesiz çok daha eğlenceli ve daha ilginç bir deneyim.

Tabii onca Pokemon’u yakalamak için hayli ilginç yerleri ziyaret etmek durumunda kalmış ve bazı gezilerinde popüler servis Uber‘den yardım almış.

Nick Johnson Pokemon GO oyununun insanları birbirine bağlamak, kendilerini ifade etmek için harika bir çalışma olduğu ve oyunun doğal eklentilerinin bu durumu güçlendirdiği görüşünde. Kendisi “Modern Monopolies” adlı kitabın yazarlarından birisi.