Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android ve iOS İçin Snapchat’te Kullanıcı Tavsiye Etme

Android ve iOS İçin Snapchat’te Kullanıcı Tavsiye Etme

Şimdiye kadar Snapchat üzerinde yeni ve ilgi çekici hesapları keşfetmek oldukça zordu. Snapchat bu konu üzerinde biraz geç de olsa iyileştirme yapmaya karar vermiş olacak ki, yeni özelliği Snapchat’te kullanıcı tavsiye etme sayesinde bu süreci oldukça kolaylaştırmaya yönelik adımlar atıyor.

Bağımsız olarak ilginç hesaplar keşfetmenin hala zor olduğu uygulama içerisinde, en azından ilgi çekici hesapları tavsiye edebilir, diğer Snapchat kullanıcılarının önerdiği hesaplara göz atabilirsiniz.

Android ve iOS İçin Snapchat'te Kullanıcı Tavsiye Etme

Tavsiye sisteminin işleyişi Twitter’da sıklıkla kullanılan Friday Following (#FF) mantığına dayanıyor. Diğer kullanıcıların takip etmesi gerektiğini düşündüğünüz hesapları tavsiye ediyorsunuz.

Snapchat’te kullanıcı tavsiye etme nasıl yapılır?

Snapchat’te kullanıcı tavsiye etme için uygulamanın üç ana ekranından en soldaki “Chat” sekmesine geçin. Sohbet ettiğiniz, etkileşim kurduğunuz hesaplar arasından tavsiye etmek istediğiniz hesabın üzerine 1-2 saniye kadar basılı tuttuktan sonra karşınıza çıkan küçük pencerede sağ alttaki sağa kıvrımlı ok simgesine tıklayın ve karşınıza çıkan arkadaş listesinden kişileri seçerek “Gönder” deyin. Eğer önereceğiniz hesap sohbet penceresinde listelenmemişse sol üstteki yeni sohbet başlatma penceresini açarak arkadaş listenizi görüntüleyebilir, yine aynı şekilde tavsiye etmek istediğiniz kullanıcının üzerine 1-2 saniye basılı tuttuktan sonra gelen pencereden paylaş butonuna tıklayarak diğer kullanıcılara gönderebilirsiniz.

Takip önerisi gönderdiğiniz kullanıcılara önerilen hesabı inceleyebilecekleri bir bildirim gidecek. Peki, sizler yeni hesapları nasıl keşfediyorsunuz? Yorum yaparak bizlere bildirin.