Kategoriler
Apps & Oyunlar

PokeFit: Pokemon GO İçin Fitness Uygulaması

Pokemon GO hemen her insanın bir şekilde egzersize başlamasına neden oluyor. Hatta oyunu oynarken katettiğiniz mesafeyi ölçmeninin bir yolu da yumurtalar değil mi? Ancak bu o kadar da pratik bir yöntem değil. PokeFit uygulaması ise oyunu tam fonksiyonel bir fitness uygulamasına dönüştürüyor.

Pokemon GO İçin Fitness Uygulaması

PokeFit kurulduğunda oyun ekranının sol üst kısmına basit bir gösterge paneli ekliyor. Ancak buna her ne kadar basit desek de aslında detaylı tablolardan oluşuyor. Yakaladığınız ya da yakalamaya çalıştığınız her bir Pokemon için geniş istatistikler sunuyor.Tabloda yer alan bilgiler istenilen herhangi bir zamanda erişilebiliyor ve geçen süre, gidilen mesafe, atılan adım ve yakılan kalori gibi kritik bilgileri içeriyor. Standart fitness uygulamalarında sunulan her türlü bilgi burada bulunabiliyor.

Ancak hepsi bununla sınırlı bırakılmış değil. Temel bilgilerin yanında PokeFit gym’lerle ilgili özel istatistikler de sunuyor. Bunlara her bir gym’e kaç adımda gittiğiniz ve giderken izlediğinizin yolun harita üzerinde gösterimi gibi detaylar örnek verilebilir. Böylece size en yakın gym’i daha kolay bilebiliyor ve onu tekrar tekrar ziyaret edebiliyorsunuz.

Pokemon GO İçin Fitness Uygulaması

PokeFit‘i harika yapan bir başka şey ise yalnızca kendi alanında çalışmıyor olması. Örneğin, oyun açıkken ne kadar veri harcadığınızı ve bu verinin batarya üzerindeki etkisini bile gösterebiliyor. Geliştiricilerin ifadesine göre PokeFit batarya tüketimine minimal düzeyde etki edecek şekilde geliştirilmiş ve bunda başarılı da olunmuş. PokeFit oyunun ekran zaman aşımı süresini de değiştirebiliyor ve eğitmenler oynamaya devam ederken kapanmasını önlüyor.

PokeFit uzun süre daha geliştirilecek. Uygulamaya bazı sosyal özelliklerin eklenmesi amaçlanıyor. Bunlar kullanıcının arkadaşları ve ailesiyle yarışması ve aktivite düzeyine göre ödüller kazanması gibi. Uygulama şu an yalnızca Android kullanıcılarına açık durumda. iOS kullanıcıları ise eski moda tarzla yani aynı anda başka bir fitness uygulaması çalıştırarak devam etmeliler.

Pokemon GO için fitness uygulaması PokeFit hakkında bilmeniz gerekenler bunlardı. Konu hakkında daha fazla sorunuz için yorum bırakmayı unutmayın.