Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: En İyi Prisma Alternatifi

Android: En İyi Prisma Alternatifi

iOS’a sunulmasıyla birlikte fenomen haline gelen ve sosyal medyayı saran Prisma, bir süre boyunca Android kullanıcılarını kıskandırdı desek yeridir. Neyse ki çok geçmeden Android kullancıları da uygulamaya kavuştu ancak bu beraberinde bazı sorunları da getirdi. Prisma öncelikle internet üzerinden çalışan bir uygulama ve görsel işleme kısmı firmanın kendi sunucularında yapılıyor. Çoğu zaman yoğunluk nedeniyle yavaşlayan servisin can sıkıcı boyutlara ulaştığı söylenebilir. Uygulamanın geliştiricileri son olarak videolara da bu efektleri ekleyebileceğimizi söyledi ancak mevcut durumda fotoğrafları bile zor işlerken videolar nasıl olacak ayrı bir tartışma konusu. İlerleyen günlerde işleme kısmı uygulamanın kendi içine alınabilir ve Android’de Prisma’yı internetsiz kullanma şansı doğabilir. Biz ise bu yazıda size Android’de en iyi Prisma alternatifi uygulamayı ele alacağız.

Prisma’nın Android’de gecikmesi elbette bazı geliştiricilerin faydasına oldu ve birçok benzer uygulama geliştirildi. Ancak size tavsiye ettiğimiz uygulama tamamen bir alternatif denecek kapasitede desek yeridir. Eksikler yok değil ancak sürekli olarak güncelleneceği ve yeni efektlerin yolda olduğu söyleniyor. Reklam şimdilik yok ancak watermark’ı yani sağ alt köşedeki filigranı henüz kaldıramıyoruz. Bakmaya başlayalım.

Prisma'yı İnternetsiz Kullanma (1)

Android’de en iyi Prisma alternatifi olan uygulamada arabirim büyük anlamda benzer. Uygulama içinden fotoğraf çekimi yapabiliyoruz veya galeri içinden daha önceden çekilen bir fotoğrafı seçebiliyoruz. Fotoğraf çekimi sırasında flaş durumunu ve ön / arka kamera tercihini de ayrıca belirleme şansı var.

Prisma'yı İnternetsiz Kullanma (2)

Galerimizden bir fotoğrafı Android’de en iyi Prisma alternatifi olan sağlayan uygulamaya ekledik. Dilersek sağa ve sola 90 derecelik açıyla döndürme yapabiliyoruz veya parmak hareketleriyle fotoğrafa yakınlaşabiliyoruz. Her şey tamamsa fotoğraflara Prisma filtreleri eklemek için bir sonraki ekrana geçebiliriz.

Prisma'yı İnternetsiz Kullanma (3)

Android’de en iyi Prisma alternatifi olan uygulamada filtrelere bakmaya hazırız. Bu arada üstteki tuşlardan kısaca bahsedelim. Hızlıca Instagram’da paylaşım, fotoğrafı indirme ve diğer paylaşım seçeneklerine buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Söylediğimiz gibi en büyük eksikliklerden birisi şu anda filigran zorunluluğu. Kaldırılması kesinlikle daha hoş olacaktır.

Prisma'yı İnternetsiz Kullanma (4)

Uygulamada şimdilik 9 adet efekt mevcut. Sürekli olarak güncelleneceği belirtiliyor. Sunulan efektler arasında Prisma’nın popüler olanlarını da görmek sevindirici. The Scream, Heisenberg, Starry Night, Tyson, Composition, The Tortoise, Woman Ironing, Picasso, Transverseline gibi efektlere yer veriliyor. Kıyaslama yaparsak sonuçlar benzer fakat Prisma’daki gibi şu anda 0 ile 100 arasında efekt hassasiyeti yapılamıyor.

Prisma'yı İnternetsiz Kullanma (5)

Gördüğünüz gibi sonuçlar gayet güzel. Ayrıca hızlı bir şekilde olması da sevindirici. Prisma’nın çoğu zaman can sıktığı biliniyor. Eğer Android’de en iyi Prisma alternatifi olacak bir uygulama arıyorsanız Artly’i size kesinlikle öneriyoruz.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?