Kategoriler
Rehberler

iPhone’da App Store’un Kaybolması ve Çözümü

iPhone’da App Store ikonu kaybolma sorunu oldukça nadir bir durum olarak biliniyor. Çözüm yolları da yine iOS’in içinde saklı. Çünkü bazen kullanıcılar iPhone üzerinde yaptıkları ayarları unutabiliyorlar. Özellikle Sınırlamalar bunlardan bir tanesi.

iPhone’da App Store İkonunun Kaybolması

  1. Her yeri kontrol edin! Özellikle klasörlü ve çok ekranlı kullanma alışkanlığınız varsa gerçekten gözünüzden kaçabilir. Bu durumdan emin olmak için ana ekranda arama yapabilirsiniz. Eğer sonuç olumsuzsa aşağıdaki yönteme geçelim.
  2. Muhtemelen sorununuz Sınırlamalar özelliği olabilir. Ayarlar – Genel – Sınırlamalar sırasını izleyin. Eğer Uygulama Yükleme seçeneği etkin değilse etkinleştirin. App Store ikonu geri gelecektir.
  3. Son yöntemimiz herkes için son ve en etkili çözüm önerimiz olacak. Ayarlar – Genel – Sıfırla yolunu izleyin. Burada Ana Ekran Yerleşimini Sıfırla alanına dokunun. Hepsi bu kadar. Bu ayar iPhone’un varsayılan olarak gelen tüm uygulamalarını ana ekrana yerleştirecek.
İlginizi Çekebilir:  iPhone 13s / iPhone 14 modelleri, fiyatı, teknik özellikleri

Bu yöntemler dışında başka önerebileceğimiz bir şey yok. Eğer Jailbreak yapılmış bir iPhone kullanıyorsanız belki onunla ilgili diyebiliriz ama bu da mümkün olmayan bir durum.