Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO’da Haunter, Gastly ve Gengar Nasıl Bulunur?

Pokemon dünyasının en sevilen karakterlerinden birçoğu oyunda Rare yani nadir Pokemon adıyla yer alıyor. Böyle Pokemon’larla bildiğiniz gibi karşılaşmak biraz daha güçtür. Oyunda her Pokemon her yer de bulunabileceği gibi bazı özel alanlarda daha sık rastlanırlar. Pokemon GO’da Haunter, Gastly, ve Gengar ise bu tanıma uyanlardan.

Pokemon GO’da Haunter, Gastly ve Gengar

Haunter oyundaki üç hayalet Pokemon’dan biri. Gastly zincirin ilk halkasını oluşturuyor. Bu Pokemon önce Haunter’a en sonunda Gengar‘a evolve oluyor. Ancak Rare Pokemon olduğundan bunların bir tanesini evrimleştirmek için 25 Gastly candy’ye ihtiyacınız var. Haunter’ı Gengar’a evrimleştirmek için ise 100 candy gerekiyor. O nedenle bunlardan evrimleşmiş bir tanesini nerede bulabilirim diye düşünüyor olabilirsiniz.

Yanlış Bilinen Bir Şey

Öncelikle şunu belirtelim; Ghost yani hayalet Pokemon’ların mezarlıklarda daha çok bulunduğu iddiası şehir efsanesinden başka bir şey değil. Sırf hayalet Pokemon olmaları onların bu alanlarda daha çok çıkmak zorunda oldukları anlamına gelmiyor. Zira geliştiricilerin yaptığı açıklamada bu iddia tamamen yalanlandı. Çünkü birçok insanın tahmin edeceği gibi bu saygısızca bir hareket olurdu ve geliştiricilerde aynısını düşünmüşler.

Haunter, Gastly, ve Gengar

Belirttiğimiz gibi tüm Pokemon’lar her yerde bulunabiliyorlar. O nedenle PokeStop ve Gym gibi noktalara ev sahipliği yapan mezarlıklar sık sık ziyaret edildiğinden sanki özellikle hayalet Pokemon’lar burada çıkıyor algısı oluşmuş olabilir.

Temel Bilgilerden Faydalanın

Yalnızca hayalet Pokemon değil herhangi başka bir Pokemon türünü yakalamaya çalışırken bilmeniz gereken şey şu ki; bunlar özellikle parklar gibi insanların kalabalıklar halinde olduğu alanlarda daha büyük ihtimalle bulunabilirler. Çünkü oyunun geliştirilme fikrinden ötürü buralarda diğer başka herhangi bir alandan daha fazla sayıda Pokemon ortaya çıkar.

Ayrıca yumurtalardan bahsetmeden geçmek olmaz. Bildiğiniz gibi oyunda üç çeşit Pokemon yumurtası var. Bunlar birbirinden ne kadar mesafe gidildiklerinde çatladıklarına göre ayrılıyorlar; Yani 2, 5 ve 10 kilometre gibi… Gastly ise 5 kilometre gidilerek çatlatılan yumurtadan çıkıyor.

Günün Saatine Dikkat Edin

Son ama en önemli bilgilerden biri de hayalet Pokemon’ların en yüksek ihtimalle gece saatlerinde ve bundan biraz daha düşük ihtimalle ise sabahın çok erken saatlerin bulunduklarıdır. Uydurma mezarlık fikrinin aksine günün hangi saatinde olduğunuz hayalet Pokemon yakalamada önemli bir faktördür.