Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO 0.31.0 Güncellemesi Sonrası Pokemon Transferi

Pokemon GO 0.31.0 güncellemesi sonrası Pokemon transferi de dahil olmak üzere bazı mekaniklerde değişikliklere gidildi. Bilmeyenler için Pokemon transferinin oyunculara elinde birden fazla bulunan / sevmedikleri Pokemon’ları istedikleri spesifik Pokemon’larla değiştirmek için sunulan bir mekanizma olduğunu ifade edelim. Transfer olayı sayesinde çantanızda aynı Pokemon’dan onlarca taşımak zorunda kalmıyor ve evrimleştirme işlemini daha hızlı şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.

Pokemon GO 0.31.0 Güncellemesi Sonrası Pokemon Transferi

Pokemon GO 0.31.0 Güncellemesi Sonrası Pokemon Transferi 2

0.31.0 güncellemesinin ardından transfer butonu oyunun yeni ve daha şık arayüzüyle uyumlu olacak şekilde değiştirildi. Normalde transfer seçeneği siz menüde bir Pokemon seçtiğinizde ekranın üst kısmında beliriyordu, şimdi bu seçeneğin konumu değiştirilmiş vaziyette.

Pokemon GO 0.31.0 güncellemesi sonrası Pokemon transferi için değiştirmek istediğiniz Pokemon’u seçin ve ekranın sağ üst kısmında yer alan menü butonuna dokunun. Bu buton yeşil bir çember ve içerisinde üç adet yatay çizgiden oluşmakta. Seçenekler açıldığında burada “Favorite” ve “Transfer” seçeneklerini göreceksiniz. İkincisine dokunun ve karşınıza gelen soruya “Yes” yanıtını verin. İşlem tamamlandığında seçtiğiniz Pokemon Professor Willow’a gönderilecek ve 1 candy elde edeceksiniz.

Burada alınan “candy” miktarı değişmedi ve gönderdiğiniz Pokemon’u geri alamıyorsunuz. Yeni mekaniğin oyuncuların yanlış Pokemon’u transfer etmelerini büyük oranda engelleyeceğini düşünüyoruz.