Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO için PokeVision Alternatifi

Pokevision gibi Niantic‘in API teknolojisini kullanarak izleme yapan sitelerin büyük çoğunluğu Pokemon GO’nun son güncellemesi ile kullanılamaz hale geldi. Peki PokeVision alternatifi olarak elimizde ne duruyor?

PokeVision Alternatifi

Haberini paylaştığımız gibi Pokemon GO‘nun yeni güncellemesi oyuna dair birçok şeyi değiştirmişti. Bunlardan biri de Nearby penceresinin altında çıkan Pokemon’ların ayak izleriydi. Görünüşe bakılırsa bu gelişmeyle ve PokeVision’ın kapanması ile artık Wild Pokemon’ları yani dışarıda arayarak yakalamaya çalıştığımız Pokemon’ların bulunması çok daha zor hale geldi.

PokeVision Alternatifi

Gerçek şu ki aslında çalışmakta olan bir uygulama var. Bu PokeVision ile benzer bir görevi üstleniyor. Compass for Pokemon ismindeki bu uygulamaIa Isaac Davis tarafından geliştirilmiş ve yalnızca Android platformunda bulunabiliyor. Şu an da Beta aşamasında indirilmeye hazır bekliyor. Pokemon GO arayüzüne küçük bir pusula ekleyen uygulama yakınlarınızda olan seçili bir Pokemon’un izini sürmenize yarıyor.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

Her ne kadar Compass for Pokemon bir harita olmasa da (çünkü artık buna izin verilmiyor) Pokemon yakalamak için hala çok iyi bir yöntem ve PokeVision’da olduğu gibi hile yapmak gibi de gelmiyor!

Henüz uygulamayı iOS‘e getirmek için planlar yapılmamış. Ancak geliştirici eğer gönüllü birini bulursa ona yardım edeceğini söylüyor. Peki siz bu uygulamayı nasıl buldunuz?