Kategoriler
Apps & Oyunlar

Twitter’da Gece Modunu Açma

Akıllı telefonların ekran parlaklıkları, desteklenen teknolojiler doğrultusunda gerektiğinde ciddi seviyelere düşürülebiliyor. Böylece özellikle gece gibi düşük ışık koşullarında hem göz sağlığını korumak, hem de çevredekileri ekran ışığı ile daha az rahatsız etmek mümkün hale geliyor. Gece uyumadan önce sosyal medyada olup bitene bakanlar ve gece yolculuğu sırasında sosyal medyadan kopamayanlar bizi bu noktada çok daha iyi anlayacaktır. Her ne kadar birtakım uygulamalar akıllı telefonların ekran parlaklıklarını daha da filtreleyebiliyor olsa da asıl olay uygulama geliştiricilerde bitiyor. Twitter bu kervana katıldı ve Gece modu özelliğini kullanıcılarına açtı. Gece modu açılınca o bildiğiniz beyaz Twitter ekranı koyu lacivert oluyor. Peki, Twitter’da gece modunu açma için gereken adımlar neler?

Twitter’da Gece Modunu Açma

Twitter’da gece modunu açma için öncelikle en son sürüm Twitter’ı kullanmalısınız. Android’de bu özelliği şimdiden kullanabilmek mümkün ve kısa zaman sonra da iOS desteği verileceği biliniyor. Twitter’ın sol kenardan çekilerek açılan ana menüsüne ulaştığınızda Gece modu seçeneğinin burada olduğunu göreceksiniz. Eğer söylediğimiz gibi Gece modu özelliği burada karşınıza çıkmazsa uygulama marketinizden güncellemeleri kontrol edin.

Twitter'da Gece Modunu Açma (1)

Gördünüz gibi tipik Twitter penceresi karşımızda. Sol kenardan parmağımızı ekranın ortasına doğru sürükleyerek Twitter menüsünü açıyoruz. Gece modu ayarı burada hemen elimizin altında yer alıyor. Dikkat edebileceğiniz gibi özellik aktif değilken Twitter arka planımız beyaz renkte ve yazılar siyah. Şimdi de Twitter’da gece modunu açma sonrasında değişenlere bir bakalım.

Twitter'da Gece Modunu Açma (2)

Gördüğünüz gibi Twitter’da gece modunu açma sonrasında tamamen bir zıtlık elde ediliyor. Arka plan koyu mavi ve yazılar da beyaz hale geliyor. Bu özellik, göz sağlığını korumaya katkıda bulunuyor. Ayrıca bahsettiğimiz gibi çevreyi rahatsız etmenizi engelliyor. Dahası AMOLED gibi ekranların da daha az güç tüketmesine neden oluyor. Ayrıca gündüz kullanım sırasında ekranınızın rahat okunmasını istemiyorsanız da Twitter’da gece modunu açma yolunu deneyebilirsiniz.