Kategoriler
Rehberler

Android: Uygulama / Oyun Kapatmadan Çağrı Yönetme

İşinizle ilgili önemli bir belgeyi inceleyip, bir yandan da hesap yaparken bir de bakmışsınız ki, reklam amaçlı bir çağrı geliyor ve çağrı bildirimi de tüm ekranı kapladığı için odağınız tamamen dağılıyor. Bir başka durumda da heyecanlı bir oyun oynadığınızı hayal edin. Kısa süreli de olsa gelen çağrının oyununuzu durdurması oldukça can sıkıcı olmaz mı? İşte bu seferki konumuz bu gibi dertleri aşmanızı sağlayacak olan Android’de uygulama ve oyun kapatmadan çağrı yönetme.

Android: Uygulama / Oyun Kapatmadan Çağrı Yönetme

Android’de uygulama ve oyun kapatmadan çağrı yönetme zor bir işlem değil fakat akıllı telefonumuza bunun için küçük bir uygulama yüklememiz gerekli. Uygulamanın görevi siz oyunun en hareketli sahnesindeyken veya bir belgeyi inceliyorken gelen arama olduğunda tam ekran bir bildirim sunmak yerine, küçük ve cevap vermesi / reddetmesi kolay bir görüntü oluşturması. Böylece uygulamayı veya oyunu duraklatmadan cevap verme ve reddetme şansı doğuyor.

https://apkpure.com/tr/handycall-lollipop-call-popup/com.luckycoin.handycall

Uygulamanın ayar paneli birtakım ekstra özellikler ve reklam içeriyor. Ancak kullanım sırasında karşımıza herhangi bir rahatsız edici reklam gelmiyor. İki adet tema stili var ve buna göre gelen çağrı ekranını kişiselleştirebiliyoruz. Ek olarak saydamlık ve büyüklük gibi seçenekler de mevcut. Mesaj ile reddetme gibi önemli bir seçeneğin de eklenmiş olması hoş.

Android Uygulama Oyun Kapatmadan Çağrı Yönetme (1)

Android’de uygulama ve oyun kapatmadan çağrı yönetme uygulamasında ilk olarak Uygulamayı etkinleştir diyerek Erişilebilirlik seçenekleri arasından uygulamaya özel izni tanımlıyoruz. Artık uygulama tamamen çalışır hale geliyor. Kişisel bazı ayarları da yaptıktan sonra gelen hiçbir çağrı için çalışmamız veya oyun zevkimiz yarıda kalmayacak. Uygulamanın nasıl çalıştığını görmek için Nasıl görünüyor yazısına tıklayabiliriz. Tema stilinde söylediğimiz gibi iki seçenek mevcut. Premium’a yükselterek reklamlardan kurtulabilir ve bazı ek özelliklerin de açılmasını sağlayabilirsiniz. Bunun da bedeli 3.64 TL olarak belirlenmiş. Facebook’ta uygulamayı paylaşma ve dil seçenekleri de burada yer alıyor.

Android Uygulama Oyun Kapatmadan Çağrı Yönetme (2)

Android’de uygulama ve oyun kapatmadan çağrı yönetme uygulamasında Pop-up pencere ayarları önemli bir kısım. Burada çağrı geldiğinde açılacak olan pencerenin büyüklüğünü ve şeffaflığını ayarlayabiliyoruz. Yaptığınız değişikliklerin sonrasında biraz yukarıya çıkarak Nasıl görünüyor bölümüne tıklayıp değişiklikleri izleyebilirsiniz.

Android Uygulama Oyun Kapatmadan Çağrı Yönetme (3)

Özelleştirmelerimizi tamamladık ve Nasıl görünüyor seçeneğine tıkladık. İşte uygulamayı aktif olarak kullanmaya başladığınızda gelen çağrı bildirimleri artık hep böyle olacak. Kolay bir şekilde çağrıyı yanıtlayabilir, meşgule verebilir, sessize alabilir, bildirimi gizleyebilir veya tam ekran olarak bildirim görecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Android Uygulama Oyun Kapatmadan Çağrı Yönetme (4)

Uygulamanın ayarları arasında Ana Ekran’da olmanız sırasında yani başka bir uygulama kullanmıyorken çalışmasını engelleme gibi hoş bir seçeneğe yer verilmiş. Ayrıca mesaj ile reddetme seçeneği sunulduğunu söylemiştik. Burada ön tanımlı bir mesaj yok. Dilediğiniz mesajları teker teker oluşturmanız gerekiyor ve meşgule verme işlemi sonrasında dilerseniz bir mesaj seçimi yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Telegram'daki İngilizce mesajları otomatik olarak çevirmek