Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO: Pokemon Ayak İzleri Neden Kaldırıldı?

Birkaç gün önce dünya Pokemon GO evreninde yaşanan büyük bir değişikliğe uyandı. Geliştirici Niantic hem üçüncü parti uygulamaları marketten kaldırdı hem de Nearby fonksiyonunun ayak izi gösterme özelliğini kapadı. İnsanlar bundan hiç de memnün değiller. Peki ama Pokemon ayak izleri neden oyundan silindi?

Pokemon Ayak İzleri

O güncellemenin ardından Niantic‘den neden böyle bir karar alındığına dair hiçbir resmi açıklama gelmemişti. Teoride Pokemon’ların altında çıkan ayak izleri basit ve akıllıca bir fikirdi. Çünkü bu hem Pokemon’u bulmaya yardımcı oluyor hem de işin eğlencesini kaçırmıyordu. Nearby penceresi size en yakın 9 Pokemon‘u gösteriyor ve bunu en yakın en sol üstte, en uzaksa en sağ altta olacak şekilde yapıyordu.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

Ancak sistem kusursuz işliyor değildi. Zira bazı zamanlarda Pokemon siz nereye giderseniz gidin hep üç adımda görünüyor ve kullanıcının Pokemon’u bulmasını kafa karıştırıcı hale getiriyordu. Niantic bu sorunu asla çözemedi ve yerine ne yaptı dersiniz? Özelliği tamamen kaldırdı. Nearby penceresi bugün hale oyunda ancak Pokemon’ların uzaklıklarını gösteren herhangi bir işaret yok.

Pokemon Ayak İzleri

Ayak izi özelliğinin neden kaldırıldığı ile ilgili düne kadar teoriler üretilmeye devam ediyordu. Ancak Niantic en sonunda konuya açıklık getirmeye karar verdi ve şu açıklamayı yaptı:

3 adım göstergesini altında yatan tasarımı iyileştirmek üzerine kaldırdık. Orijinal özellik, her ne kadar birçok kimse tarafından beğenilse de, aynı zamanda kafa karıştırıcıydı ve bizim esas ürün hedeflerimizle örtüşmedi. Bu özelliği iyileştirmeye gayret ettikçe sizleri bilgilendireceğiz.

Niantic‘in bu kadar popüler bir uygulama üzerinden kullanıcıları dinlediğini bilmek memnuniyet verici. Hatta bu özelliği sadece kaldırmak yerine iyileştirmeye çalışmaları da gerçekten güzel. Umarız en kısa zamanda oyuna tekrar geri döner. Poke Vision uygulamasının yokluğu ve adım özelliğinin kaldırılması ile Pokemon bulmak çok daha zor hale geldi. Poke Vision alternatifi olan Smart Poke 2 uygulamasına göz attınız mı?

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi