Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO’yu İşi Haline Getiren Adam Bundan Para Kazanıyor

Pokemon GO‘yu eğlenmek için oynayan insanlar olduğu gibi bir de 24 yaşındaki Benny Affonso gibi bunu baya baya ciddiye alanlar da var. Oyunda 33. seviye olan Asmoris takma adlı kullanıcı geçtiğimiz aylarda tam zamanlı işini bırakarak kendini Pokemon GO oynamaya adamış.

Pokemon GO’yu İşi Haline Getiren Adam

Affonso’nun yaptığı şey ise etkinlikler düzenleyerek oyuncuları bir araya getirmek. Kendisinin Pokemon GO hakkında en sevdiği şey buymuş; İnsanların bir arada bulunarak oyunu oynaması… Tabii işin finansal boyutu da var.

Pokemon GO'yu İşi Haline Getiren Adam

Affonso bu işe başlamadan önce bir markette kasiyerlik yapıyormuş. O günlerde kendisinin “müthiş derecede fakir” olduğunu söylüyor. Bu işinden önce de Burger King‘de müdürlük görevinde bulunmuş ve başka bir yerde ise boyama eğitmenliği yapmış. Bunun için bir okulda illustrasyon eğitimi almış.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

Tüm bunların ardından Affonso Pokemon GO’nun kendisine para kazandırabileceğini farketmiş. Pokemon GO’da gördüğü iş ise bir tür organizatörlük… Olay basitçe şöyle işliyor; Oyundaki yüksek statüsünü insanları etkinliklere çağırmak için kullanıyor ve işletmeler de ona bunun için “bir miktar” para ödüyor.

Pokemon GO'yu İşi Haline Getiren Adam

Pokemon GO oynamaya başladıktan belli bir seviye sonra oyuncuların Team Mystic (Mavi), Team Valor (Kırmızı) ve en az popüler olan Team Instinct (Sarı) takımlarından birine katılması istenir. Bu takımların oyundaki en büyük görevi oyuncular arasında bir tür doğal rekabeti doğuruyor olmaları. Çünkü bir gym’e yalnızca bir takım sahip olabiliyor.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

Affonso insanların çağırdığı etkinlikte birbirleriyle mücadele etmelerini sağlıyor. Amaç ise o alandaki gym’e sahip olmak. Üç takımdan yüzlerce oyuncu bunun için mücadele vermeye başlıyor. Hatta geçen hafta Los Angeles’ta bir parkta yapılan etkinliği Affonso’nun takımı Instinct gym’i en uzun süre elinde tutarak kazanmış.

Pokemon GO'yu İşi Haline Getiren Adam

İşte Benny Affonso’nun hikayesi kısaca böyle. Kendisi artık tam zamanlı bir Pokemon GO organizatörü ve her gün çok geç saatlere kadar çalışarak organizasyonların düzenlenmesini sağlıyor. Kendisinin sahip olduğu organizasyon sayfasına buraya tıklayarak ulaşmak mümkün.

Pokemon GO'yu İşi Haline Getiren Adam
Bir işletmenin kazanan takımı kutlaması: “Tebrikler! Takım Instinct”