Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO’da Bu Yeni Bug Pokemon Yakalamayı Zora Sokuyor

Konum bazlı çalışan artırılmış gerçeklik oyunu Pokemon GO‘da ortaya çıkan yeni bir bug Pokemon yakalama mekaniğini altüst ederek her şeyi zora sokuyor. Bu bug oyunda Poke ball fırlatma fonksiyonuna doğrudan etki ederek kullanıcı topu doğru şekilde yollasa dahi Pokemon’u ıskalamasına neden oluyor. Ancak hepsi bununla bile sınırlı değil.

Vaporeon pokeball by digi-fan111 on DeviantArt

Pokemon Yakalamayı Zora Sokuyor

Bug geçtiğimiz saatlerde insanların gruplar halinde hatayı rapor etmeleriyle ortaya çıktı. Zira en son güncellemenin ardından Poke toplarının artık daha fazla ıskaladığı konuşulmaya başlamıştı. Ancak hepsi bununla sınırlı kalmadı. Niantic’in Twitter hesabı üzerinden de doğruladığı gibi Poke topları hedefi bulup Pokemon’u yakaladıklarında dahi şaşırtıcı bir şekilde birçoğu bundan kurtuluyorlar ve başarılı atışlarda kazanılan bonus XP’de artık kullanıcıya verilmiyor.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

Niantic neyse ki problemin boyutunu çabucak kavrayarak sorunu en kısa sürede çözeceklerini ve yeni bir güncelleme yayınlayacaklarını duyurdu. Güncellemenin en geç yarın gelmesi bekleniyor. Zira şu esnada Pokemon yakalamak resmen işkenceye dönüşmüş durumda. Bu problemi siz de farkettiyseniz düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.