Kategoriler
Apps & Oyunlar

Niantic Pokemon GO Kontakt Lensleri Üzerinde Çalışıyor

Pokemon GO şüphesiz modern toplumu baştan aşağı etkileyen zamanın en büyük olaylarından biri haline geldi. En azından bu bir süre daha bu böyle devam edecek görünüyor. Zira Niantic‘in CEO’su John Hanke’e göre Pokemon GO kontakt lensleri gerçek olabilir.

Pokemon GO Kontakt Lensleri

Bu hafta gerçekleşen GamesBeat konferansında söz alan Hanke oyun hakkındaki gelecek planlarını duyurmaktan geri durmadı. Sahip olduğu en büyük fikirlerden birinin tam entegrasyonlu çalışacak olan bir Pokemon GO kontakt lensi olduğunu söylüyor. Hanke’e göre bu lens sayesinde oyuncular gerçek dünyada herhangi bir cihaz arayüzüne gerek duymadan Pokemon’ları görebilecek ve onlarla etkileşime geçebilecekmiş.

Ancak Hanke kontakt lenslerin planın yalnızca bir parçası olduğunu söylüyor. Ona göre bu lensler büyük mağazalarla partnerlik anlaşmalarının, halk etkinlikleri düzenlenmesinin ya da oyuncuları temizlenmesi gereken bir parka çekmenin yolu olacak. Anlaşılan Hanke oyunla ilgili bunun gibi çok sayıda ütopik fikre sahip görünüyor.

Anlaşılan Niantic‘in oyuncular üzerinde bir tür kontrol sahibi olma ve onları yönlendirme fikri var. Acaba oyuna sadık kullanıcılar bu fikre sıcak bakacak mı? Ancak şu gerçek ki Niantic kendini oyunculara daha fazla sevdirmek istiyorsa oyun üzerinde çok çalışması ve insanlara istediklerini vermesi gerekiyor. Tıpkı oyuncuların karşılıklı dövüş yapabilmesi ve Pokemon sayılarının daha da artırılması gibi.

Pokemon GO Kontakt Lensleri